RENAULT 5 E-TECH %100 ELEKTRİKLİ

RENAULT 5 E-TECH %100 ELEKTRİKLİ

CHERY AVANTGARDE DONANIM

Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli geçmişten geleceğe çekici ve teknolojik bir köprü kuruyor.

ELEKTRİĞİN VE YENİLİĞİN SİMGESİ

Renault 5 çekici tasarımı, çok yönlülüğü ve yakıt ekonomisiyle bilinen eşsiz bir otomobildi. Satışa sunulduğu dönemde milyonlarca ailenin yaşam tarzına ve gereksinimlerine yanıt verdi. Bu son derece önemli mirası Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli sürdürecek. Böylece günümüzün toplumsal ve çevresel ihtiyaçlarına verecek.

Renault 5 E-Tech %100 ElektrikliDUYGULARI HAREKETE GEÇİREN TASARIM

Aslında yeni, ama bir yandan da eski. 5 E-Tech %100 Elektrikli, retro-fütüristik tasarım özelliklerine sahip. Böylece geçmişle gelecek arasında bir köprü kuruyor.

Uzunluğu 3,92 metre ile 4 metre barajının altında. Son kısa ön ve arka aks uzantılarına sahip. Ayrıca dolu dolu iz genişliğine. Yani tekerlekler köşelerde yer alıyor. Böylece dinamik bir görünüm oluşuyor. 18 inçlik jantlar bu dinamizmi destekliyor. Ama daha da önemlisi iç hacim optimum genişlik sağlıyor.

Renault 5 E-Tech %100 ElektrikliRenault 5 E-Tech %100 Elektrikli

Küçük elektrikli küçük, çevik bir şehir otomobiliyle aynı boyutta. Sadece 3,92 metre uzunluğa sahip. Twingo’dan 30 cm kısa. Clio’dan 13 cm uzun.

Aks mesafesi 2,54 metre. Böylece Clio’ya (2,54 m) göre sadece 4 cm daha kısa. Ancak geniş bir iç hacim vaat ediyor. Bunun dışında 1,77 metre genişliğe sahip. yüksekliği ise 1,50 metre. Böylece Clio’dan 6 cm daha yüksek, Twingo’dan ise 5 cm daha alçak.

Küçük elektrikli Evolution, Techno ve Iconic Cinq donanım seviyeleri ile satışa çıkacak. Elbette farklı kişiselleştirme seçenekleri de olacak.

Renault 5 E-Tech %100 ElektrikliÜSTÜN SÜRÜŞ KEYFİ

Küçük elektrikli model, hem şehir içi hem de şehir dışı kullanıma uygun. 52 kWsa’e kadar bataryasıyla 400 km’ye kadar WLTP menzili sağlıyor. Ayrıca 11 kW AC ve 100 kW’a kadar DC şarj destekliyor. Dahası 500 kg çekme kapasitesiyle, römork da çekebiliyor. Bu, elektrikli şehir otomobili segmentinde nadir bir özellik.

TEKNOLOJİLERLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ BİR DENEYİM

Küçük elektrikli entegre Google ile en güncel OpenR Link sistemiyle yollara çıkıyor. Ayrıca 50’nin üzerinde uygulama söz konusu. Bunun dışında ve şarjın planlanan yolculuğa entegre edilmesi gibi pratik hizmetlerle sahip.

Ayrıca küçük elektrikli Renault, Renault avatarı Reno’yu da içeriyor. Reno, bir anlamda sevimli bir araç içi asistan ve yol arkadaşı

Renault 5 E-Tech %100 Elektrikli üstün ses yalıtımına sahip. Patentli akıllı koza ses yalıtım sistemi öne çıkıyor. Ama aynı zamanda üst segmentlerden alınan akustik ön cam da katkı sağlıyor. Isı pompası ise termal konfor ve batarya enerjisinden tasarruf sağlıyor.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0