Citroen Jumper

Citroen Jumper

Hyundai Tucson

Citroen Jumper 30. yılını kutluyor.

Konforun öncüsü Citroen yaklaşık 100 yıldır ticari araçlar üretiyor. Bunlar her zaman farklı işletmelerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Citroen tarihi TUB, Type H, C25 ve Jumper gibi ikonik modellerle dolu. Citroen Jumper bugün gelinen noktada ise 30. yılını kutluyor.

Yeni nesil modern tasarım, gelişmiş bağlantı özellikleri ve pratiklik ile öne çıkıyor. Böylece önceki nesillerin başarısını geleceğe taşıyor. Jumper, 30 yılı aşkın bir süredir Avrupa hafif ticari pazarının referans noktası.

1994: JUMPER, PAZARA DAHA MODERN BİR YAKLAŞIM GETİRİYOR

Jumper, Ocak 1994’te tanıtıldığında özellikleriyle dikkatleri üzerine çekti. Binek araç seviyesinde tasarım, konfor, ergonomi ve sürüş keyfi yenilikçiydi. Araçlarında uzun saatler geçiren işletme sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap veriyordu. Özellikle otomobil benzeri iç mekan ergonomisi öne çıkıyordu. Ayrıca gelişmiş ses yalıtımı vardı. Bunun dışında elektrikli ön camlar ve klima gibi hafif ticari dünyasında benzersiz özelliklere sahipti. Citroën, Jumper modeli ile işletmelerin temel ihtiyaçlarını karşılamayı da unutmadı. Benzinli motor seçeneği vardı. Ayrıca ağır yükler için çok uygun 2,5 litre turbo dizel motor seçeneği de vardı. Citroen Jumper toplam 58 ayrı versiyonla yollara çıktı.

Citroen Jumper2002: ZENGİN MOTOR SEÇENEKLERİ VE YENİLİKÇİ ÖZELLİKLER

Jumper, 2000’li yılların başında yeni bir tasarımla yollara çıktı. Daha da önemlisi iki ileri teknolojik motora sahipti. Bunlardan biri direkt enjeksiyonlu turbo-dizel 2.2 HDi idi. Diğeri ise çift yakıtlı benzinli/LPG 2.0i. Ayrıca segmentinde ilk özelliklere sahipti. Örneğin amortisörlü sürücü koltuğu. Veya kamera ve arka park sensörleri.

2006: DÖNEMİN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

Citroën, 2006 yılında tamamen yeni bir model tanıttı. Elbette yeni tasarıma sahipti. Örneğin ön camın daha kolay temizlenmesini sağlayan tampondaki entegre basamaklar gibi. Bu gibi pratik detaylar hayatı kolaylaştırıyordu. Ayrıca yaşam ve yükleme alanları daha da arttı. Önceki nesildeki 14 m3 ile kıyaslandığında kullanılabilir alan 17 m3’e ulaşıyordu. Ayrıca yeni Jumper 3,5 tonu aşan toplam yüklü ağırlığa izin veriyordu. Böylece kendi segmentindeki birkaç önden çekişli modelden biriydi. HDi dizel motor yelpazesi ise 100 HP, 120 HP ve 157 HP olmak üzere üç güç seçeneğe sahipti.

Citroen Jumper2014: GELİŞMİŞ SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ

Citroën Jumper öncü olmayı seviyordu. 2010’ların ortalarında o dönem için modern donanımlarla yollara çıktı. Örneğin LED gündüz farlarına sahipti. Ayrıca entegre navigasyon sistemine sahip dokunmatik ekranı da vardı. Bluetooth eller serbest özelliği ile hands free ve USB bağlantısı da kolaylık sağlıyordu. Ayrıca şeritten ayrılma uyarı sistemi gibi donanımları güvenliği destekliyordu. Start & Stop sistemi ek yakıt ekonomisi sağlıyordu.

2024: CİTOREN JUMPER YENİ BİR DÖNEME ADIM ATIYOR

Citroën kısa bir süre önce yeni Jumper modelini tanıttı. Jumper üç yeni BlueHDi motora sahip. bunlar 120 HP, 140 HP ve 180 HP güç üretiyor. Bunların ikisi daha fazla sürüş konforu için ilk kez otomatik şanzıman seçeneğiyle satılıyor.

Zengin donanımıyla Citroen Jumper kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Baz versiyonda radyo, Bluetooth gösteren 5 inçlik bir ekrana sahip. Üst donanım seviyelerinde entegre navigasyon var. ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto desteğine de.

Ayrıca elektrikli park freni ve dijital dikiz aynası gibi özellikler de var. bunlar ek konfor ve güvenlik sağlıyor. Çok sayıda gelişmiş sürüş destek sistemi sürüş güvenliğini destekliyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0