Hyundai IONIQ 6

Hyundai IONIQ 6

ALFA ROMEO MILANO

Hyundai IONIQ 6 yeni donanım seviyesiyle iddiasını artırıyor. Advance donanım seviyesi 1.660.000 TL.

IONIQ, Hyundai’nin tamamen elektrikli araçlara yönelik markası. İlk olarak IONIQ 5 ile yollara çıktı. Onu markanın ikinci modeli olan IONIQ 6 izledi. IONIQ 6 özellikle özgün tasarımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca 0.21cd sürtünme katsayısına sahip aerodinamik gövdesiyle verimlilik örneği sergiliyor.

Hyundai IONIQ 6, 111 kW (151 PS) elektromotor ve Advance donanım seviyesiyle satılıyor. Üstelik 1.660.000 TL ile son derece cazip bir teklif olarak öne çıkıyor. Öyle ki elektrikli otomobil düşünmeyenin bile kafası karışabilir.

Hyundai IONIQ 6TEK KAVİSLİ DIŞ TASARIM

IONIQ 6 estetik harikası tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor. Bu tasarım detayları bir görsel olduğu kadar işlevsel de. Örneğin aktif hava perdesi ve tekerlek hava perdeleri bu unsurlardan. Ayrıca entegre arka spoyler ve tekerlek boşluğu azaltıcıları da var. Bu gibi detaylar zarif ve özgün bir görünüm sağlıyor. Ama daha da önemlisi aerodinamik performansını önemli ölçüde iyileştiriyor.

Elbette tasarımı sadece aerodinamik değil teknolojik unsurlar da tamamlıyor. Akıllı ön aydınlatma sistemi sadece bir örnek. Bir diğer ise LED stop lambaları. Hyundai IONIQ 6 boyut açısından da gövde orantıları açısından da özgün. , uzunluğu 4.855 mm. Genişliği 1.880 mm. Yüksekliği ise 1.495 mm.

KUSURSUZ İÇ MEKAN

IONIQ 6’nın koza şeklindeki iç kısmı rahat bir oturma alanı sağlıyor. Ayrıca günlük kullanımda hayatı kolaylaştıran detaylara da sahip. 2.950 mm aks mesafesi bolca bacak mesafesine işaret ediyor.

İç mekan kullanıcı odaklı bir tasarıma sahip. Sürücü dokunmatik ekranlı 12,3 inç gösterge ekranı üzerinden sürüş bilgilerine ulaşıyor. Yine 12,3 inç tam dokunmatik bilgi-eğlence ekranı yolculukları keyfe dönüştürüyor. Ayrıca köprü tarzından orta konsol çok kullanışlı bir saklama alanı sağlıyor.

Hyundai IONIQ 6VERİMLİ ELEKTROMOTOR

Hyundai IONIQ 6, elektrikli modellere özel E-GMP platformuyla üretiliyor. Elbette son derece iddialı bir aerodinamik gövdeye sahip. 0.21 cd ile sürtünme katsayısıyla oldukça iddialı.

Yay gibi gergin gövde tasarımı kadar verimlilikte elektrikli sistemin de payı büyük. Advance örneğinde tek motorlu seçenek devreye giriyor. Arkadan itişli versiyon 111 kW (151 PS) güç sağlıyor. Otomobilin ortalama enerji tüketimi ise 100 km’de 13,9 kWh (WLTP). Bu tüketim, IONIQ 6’yı otomotiv sektöründeki en tasarruflu elektrikli araçlardan biri yapıyor. Batarya kapasitesi ise 53 kWh. Böylece 429 km menzile ulaşıyor. Hyundai IONIQ 6 Advance 0-100 km/s hıza 8,8 saniyede ulaşıyor. Ayrıca 185 km/s maksimum hıza sahip.

5 DAKİKADA 100 KM MENZİL

800 voltluk batarya sistemiyle 350 kW ultra hızlı DC şarj cihazıyla 18 dakikada yüzde 10-80 şarj oluyor. Veya 100 km menzil için ultra hızlı şarj istasyonlarında 5 dakika şarj yetiyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0