AUDI RS 6 AVANT GT

MERCEDES BENZ CES 2024

Audi RS 6 Avant GT, tasarımı ve 630 PS gücüyle model serisinin tepe noktasını oluşturuyor.

İç mekanda kaliteli spor koltuklar. Yeni bir renk kombinasyonu. Ayrıca orta konsolda sınırlı sayıda üretilen otomobilin seri numarası gibi özel detaylar. Özel, hafif, ayarlanabilir coilover süspansiyon. Yeniden ayarlanan arka akstaki quattro spor diferansiyel. Ayrıca çift turbo beslemeli V8 motor. 630 PS güç ve 850 Nm tork.

Tüm bunlar Audi RS 6 Avant GT’ye ait. Audi RS 6 Avant GT fikri yeni değil. 2020’deki RS 6 GTO konseptine dayanan Çırak Projesine uzanıyor. 12 çırakran oluşan bir ekip. Kaporta, gövde, boya, motor ve mekanik eğitimi alan. Çıraklar. Audi Design’ın desteğiyle projede altı ay boyunca çalıştılar. Büyük oranda 1989’daki efsanevi Audi 90 quattro IMSA GTO yarış otomobilinden esinlendiler.

Audi RS 6 Avant GTBENZERSIZ BIR GÖRÜNÜM

Audi RS 6 Avant GT, RS 6 GTO konseptini esas alsa da. Daha da etkileyici bir görünüme sahip. Böylece RS 6 Avant ve RS 6 Avant performans versiyonlarının önüne geçiyor. Etkileyici ön cephe, açıkça RS 6 GTO konseptinden esinleniyor.

Singleframe ön ızgara ve ön hava girişleri parlak siyah renge sahip. Bu uygulama, otomobilin daha da alçak ve geniş görünmesini sağlıyor. Dikey kanatçıklar, yeni hava giriş ızgarası ve tampon altı eki keskin görünümü destekliyor. Audi Sport GmbH ilk defa tamamen yeni bir kaput kullanıyor. Ama daha da önemlisi onu karbon fiberden de üretiyor.

22 inçlik jantların arkasındaki entegre hava çıkışları, tekerlek yuvasındaki hava basıncını azaltıyor. Ayrıca fren soğutmasını iyileştiriyor. Kaput gibi, büyük tekerlekleri çevreleyen çamurluklar da ilk kez tamamen karbon fiberden üretiliyor.

Marşpiye eklentileri ve parlak karbon yan ayna kapakları güzel. Ama özel olarak tasarlanan 6 kollu 22 inç jantlar daha çok dikkat çekiyor. Özel versiyon arka cephesiyle de dikkat çekiyor. RS 6 GT yazısı etkileyici görünüyor. Görsel olarak alçalan bagaj kapağı işlev ile görseli birleştiriyor. İşlevsel difüzörün ortasındaki dikey reflektör otomobilin daha da geniş görünmesini sağlıyor. Ayrıca motorsporlarından ilham alan çift spoyler genel görünümü tamamlıyor.

ÖZEL GİYDİRME VE ÇIKARTMALAR

Müşteriler Audi RS 6 Avant GT için iki özel çıkartma seçebiliyor. İlki, Arkona Beyaz gövdeyle Audi Sport’un renkleri siyah, gri ve kırmızıyı birleştiriyor. Bu renk kombinasyonnda özgün jantlar parlak beyaz kalıyor. Alternatif olarak siyah ve gri çıkartmalar Nardo gri veya Mythos siyah gövdeyle birleşiyor. Audi Sport GmbH, burada parlak siyah veya mat siyah jantlar kullanıyor. Singleframe ön ızgara ve bagaj kapağı üzerindeki dört halka ve model yazısı siyah. Elbette farklı gövde rengi seçenekleri de var. Arkona Beyaz, Nardo Gri, Metalik Kronos Gri seçmek mümkün. Ayrıca Metalik Madeira Kahverengi ve Metalik Mythos Siyah da var.

Audi RS 6 Avant GTÖZEL İÇ MEKAN DETAYLARI

Audi RS 6 Avant GT, standart olarak RS tasarım paketi plus ile üretim hattından çıkıyor. Siyah iç mekanı birçok noktada kırmızı ve bakır süslemeler tamamlıyor. Farklı noktalardaki RS 6 GT yazısı da bu renk şemasını içeriyor. Örneğin yeni RS spor koltuklarda.

Kol dayamalar, ön konsol, orta konsol ve kapı çıtaları Dinamica siyah microfiber. Dekoratif kaplamalar ise Dinamica koyu siyah microfiber. Dekoratif kaplamalar isteğe bağlı olarak açık gözenekli karbon olabiliyor. Emniyet kemerleri tamamen kızıl. Ayrıca orta konsolda, 660 adetle sınırlı sayıda üretilen otomobilin seri numarası yer alıyor.

ÜSTÜN PERFORMANS

Audi RS 6 Avant GT 630 PS güç ve 850 Nm tork üretiyor. Bu, RS 6 Avant ile karşılaştırıldığında 30 PS ve 50 Nm artış demek. Serinin en hızlısı, RS 6 Avant’tan 0,3 saniye daha hızlı. Böylece 0’dan 100 km/s hıza 3,3 saniyede ulaşıyor. Ayrıca 0-200 km/s hızlanmasını sadece 11,5 saniyede tamamlıyor. Bu değerle RS 6 Avant’tan 0,5 saniye daha hızlı. Ayrıca 305 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0