TOYOTA C-HR

TOYOTA C-HR

MASERATİ GRANCABRİO FOLGORE

TOYOTA C-HR yeni nesil olarak lansmana özel 1.550.000 TL’den yollara çıktı.

Toyota’nın özgün B-SUV modeli yeni nesil olarak yollara çıkıyor. İlk nesilde olduğu gibi yeni nesilde de Türkiye’de üretiliyor. Yine ilk nesilde olduğu gibi yeni nesil de gayet özgün tasarıma sahip.

TOYOTA C-HR , LANSMANA ÖZEL FİYATLAR

TOYOTA C-HR tek motor ve üç donanım olmak üzere üç farklı seçenekle satılıyor. 1.8 Hybrid Passion e-CVT liste fiyatı 1.8000.000 TL. Lansmana özel 1.550.000 TL’den başlıyor. 1.8 Hybrid Passion X-Sport e-CVT 1.730.000 TL. Bu versiyonun liste fiyatı 1.980.000 TL. 1.8 Hybrid Passion X-Style e-CVT ise 1.830.000 TL. Bunun liste fiyatı 2.080.000 TL. Yani lansman fiyatları gerçekten de özel.

Toyota CH-R HybridDAHA UZUN DEĞİL AMA DAHA GENİŞ

Adet olduğu üzere yeni nesilde bir büyüme eğilimi olur. Yeni TOYOTA C-HR çok da büyümedi. Uzunluğu 4362 mm. Aks mesafesi 2640 mm. Yüksekliği 1558 mm. Ayrıca 1832 mm genişliğe sahip. Buna göre aks mesafesi aynı. Ancak uzunluk 30 mm daha kısa. Bu tampon tasarımından fark edebilir. Genişliği ise 37 mm artmış. Ayrıca 10 mm kadar daha alçak. Bu da yolda daha dolgun bir görünüm sağlıyor. Bunun dışında bagaj hacmi 11 litre arttı. Böylece 388 litre hacim sağlıyor.

BOLCA DONANIM

Yeni Toyota C-HR Hybrid bolca donanımla yollara çıkıyor. Örneğin otonom sürüşün kapılarını açan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi. Ayrıca Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı. Bunun dışında 12,3 inç bilgi-eğlence ekranı. Perdesiz termal yalıtımlı panoramik cam tavan. Ayrıca JBL premium ses sistemi. Elektronik kontrollü vites. Ayrıca ambiyans aydınlatması. Ön Cama Yansıtmalı Renkli Göstergeler ve Dijital İç Dikiz Aynası.

Toyota CH-R HybridÖZGÜN KABİN TASARIMI

TOYOTA C-HR dış tasarım gibi iç tasarımı da özgün. Ama yine bilindik Toyota tasarımı. Genel mimari sürücü çevreleyen bir yapıya sahip. Elbette çağın gereksinimlerine uygun çözümleri barındırıyor.

Kokpiti iki adet ekran süslüyor. Standart 12,3 inçlik tamamen dijital gösterge ekranıyla yenilikçi bir sürüş sağlıyor. Konsolun ortasını yine 12,3 inçlik bir ekran dolduruyor. Bu bilgi-eğlence sistemi Apple CarPlay veya Android Auto desteği sağlıyor. USB girişleri dışında kablosuz şarj veya sesli komut gibi çözümler teknolojik paketi destekliyor.

Dahası da var. Ön cama yansıtmalı renkli gösterge ekranı bunlardan biri. Dijital iç dikiz aynası bir diğeri. Bir başka önemli kolaylığı ise elektronik vites kolu ve park freni sağlıyor. Ayrıca JBL premium ses sistemi kabin içi deneyimi üst seviyeye taşıyor.

Bunun dışında perdesiz ve termal yalıtımlı panoramik cam tavanı standart. Bu gelişmiş cam tavan teknolojisi birçok avantaj sağlıyor. Örneğin geleneksel cam tavandan 5 kg hafif. Ayrıca baş mesafesinde de 3 cm’lik kazanım sağlıyor. Diğer yandan klima kullanma ihtiyacını azaltıyor. Elbette ferah bir kabin sağlıyor.

5. NESİL HİBRİT SİSTEM

TOYOTA C-HR , beşinci nesil hibrit teknolojisine sahip. 1,8 litre benzinli motor, elektromotor ve bataryadan oluşuyor. 140 HP güce sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 9,9 saniyede tamamlıyor. WLTP ölçümlerine göre 4,8 lt/100 km gibi düşük ortalama tüketime sahip. ayrıca 108 gr/km CO2 emisyon değerlerine sahip.

Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0