RENAULT CAPTUR

RENAULT CAPTUR

CHERY OMODA 5 EV

Renault Captur, yeni haliyle yollara çıkmaya hazırlanıyor.

B-SUV segmentinde yer alan Captur yeni haliyle Nisan itibariyle Avrupa’da satışa çıkıyor. Ayrıca devam eden süreçte ülkemiz yollarına da çıkacak.

Yeni Renault Captur küresel çapta örtüsünü açtı. İlk olarak 10 yıl önce yollara çıkmıştı. 90 ülkede 2 milyondan fazla sattı. Şimdi ise yeni haliyle bu başarıyı daha da ileriye taşımayı hedefliyor.

Yine dış boyutları kompakt. Ayrıca kompakt dış boyutlarına karşın geniş bir iç mekan sunuyor. Dahası bu iç mekan gelişmiş modülerlik ve işlevsellik vaat ediyor.

Renault CapturYENİ ESPRİT ALPİNE DONANIM

Çok yönlülük, çift renkli gövde ve cömert iç mekan gibi özellikleri koruyor. Ayrıca bu güçlü yönlerini yeni ileri teknoloji donanımlarla da daha da ileri taşıyor. Renault Captur, yeni Esprit Alpine donanım seviyesiyle yeni bir boyuta geçiyor. Böylece iç ve dış tasarımda daha zarif ve sportif bir karakter oluşuyor. Yeni döşemeler ve ekranlar kalite algısını yukarı çekiyor. Ayrıca yeni elektronik mimari gelişmiş teknolojileri de beraberinde getiriyor. Örneğin Aktif Sürüş Yardımcısı dahil güncel sürüş destek sistemleri sürüş güvenliği destekliyor.

BEŞ MOTOR SEÇENEĞİ

Yeni Renault Captur pazara bağlı olarak beş motor seçeneğiyle yollara çıkacak. Bunlardan biri de 145 BG E-Tech tam hibrit versiyon. Yeni şasi ve direksiyon ayarları daha fazla sürüş keyfi ve daha dinamik bir sürüş sağlıyor. Ayrıca versiyona bağlı olarak Extended Grip yol tutuşu optimize ediyor.

Renault CapturDAHA DİNAMİK BİR GÖRÜNÜM

Renault Captur daha atletik bir görünüm ortaya koyuyor. Ön cephesi çok sayıda yansımanın oluşturduğu ışık oyunlarıyla dikkat çekiyor. Yeni ışık imzası, çift renkli gövdesi ve hava girişleri etkileyici bir görünüm üretiyor. Ayrıca hava girişleri sadece görsel bir unsur değil. Aynı zamanda aerodinamik verimliliğe de katkı sağlıyor. Bunun dışında frenlerin soğumasına da yardımcı oluyor.

Renault Captur altı farklı gövde rengiyle yollara çıkacak. Ayrıca isteğe bağlı olarak çift renk seçeneği de olacak. Dış Renk Paketi, kişiselleştirmeyi daha da ileriye taşıyor. Bu paket birçok donanım için renk seçenekleri içeriyor. örneğin ön ve arka tampon altı kaplamaları gibi. Veya yan çıtalar ve kapı aynaları gibi. Ayrıca aksesuar çeşitliliği yan aydınlatma, basamaklar ve çeki demiri ile devam ediyor. Listede bisiklet taşıyıcısı ve arkadan aydınlatmalı kapı eşikleri bile var. Bunlar sipariş üzerine veya satış sonrası bayi üzerinden temin edilebiliyor.

DAHA GELİŞMİŞ BİR DENEYİM

Renault Captur’un dış görünümündeki üst sınıf tasarım iç mekanına da yansıyor. OpenR Link bilgi-eğlence sistemi ve 10,25 inçe kadar gösterge ekranları ile öne çıkıyor. Tüm donanım seviyelerindeki yeni döşemeler, kalite algısını yukarıya çekiyor. Yeni Esprit Alpine donanım seviyesi sportif tarzıyla özel bir sürüş deneyimi sağlıyor. Ayrıca Android Automotive 12 ile günümüzün en gelişmiş araç içi teknolojisini sağlıyor. Bu, B segmentinde dünyada bir ilk.

MULTI-SENSE ayarlarına merkezi dokunmatik ekran veya direksiyon üzerindeki düğme üzerinden erişiliyor. Dijital gösterge paneli için dört görünüm ve beş widget söz konusu. Ayrıca hız göstergesi ekranı için 8 renk seçmek olası. Dahası kapı panellerindeki LED ortam aydınlatması için 48 renk arasından seçim yapmak mümkün.

İŞLEVSEL İÇ MEKAN

Kabin, toplam 24,7 litre saklama alanı ile gelişmiş bir işlevsellik sağlıyor. Kızaklı arka koltuk 221 mm arka koltuk diz mesafesi sağlıyor. Ayrıca 616 litre bagaj hacmi sınıfının en iyi değeri olarak öne çıkıyor. Arka koltuk sırası tamamen ileri itildiğinde 132 litre ek bagaj hacmi oluşuyor.

MULTI-SENSE VE EXTENDED GRİP İLE FARKLI SÜRÜŞ MODLARI

MULTI-SENSE dört farklı sürüş modu içeriyor. Bunlar; ECO, SPORT, COMFORT ve MYSENSE. Ayrıca bunlara merkezi ekran erişim sağlıyor. Direksiyon sertliği ve motor tepkisi olmak üzere sürüş karakteri rengi her mod için değişiyor. Ayrıca iç aydınlatma ve gösterge ekranı rengi de değişiyor.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0