FORD EXPLORER

FORD EXPLORER

FORD MUSTANG MACH-E GT

Ford Explorer, elektrikli SUV olarak dünya genelinde 30.000 km yolculuk ile rekor kırdı.

 Ünlü gezgin Lexie Alford ve Ford Explorer rekoru başarıyla tamamladı. İkili elektrikli bir SUV ile 30.000 km yol kat ederek rekorlar kitabına girdi.

Alexis Rose Alford, Lexie Limitless (@LexieLimitless) olarak da biliniyor. Yirmi bir yaşına gelmeden 196 ülkeye seyahat etmesiyle tanınan bir Amerikalı. Tüm Egemen Ülkelere Seyahat Eden En Genç Kişi olarak Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor.

Ford, tamamen elektrikli yeni Explorer’ı Avrupa’da ön satışa çıkarıyor. Ford Explorer Avrupa’da üretiliyor. Ayrıca tek bir şarjla 600 km’den fazla yol yapıyor. Üstelik DC şarj ile yüzde 10-80 şarj için 26 dakika yetiyor.

FORD EXPLORER HER YOL KOŞULUYLA MÜCADELEYE EDİYOR

Explorer, inanılmaz yolculuğu boyunca altı kıtayı aştı. Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 27 ülkeden geçti. Ayrıca sadece elektrik enerjisiyle 30.000 kilometreden fazla yol kat etti.

Yolculuk boyunca farklı şarj çözümleri devreye girdi. 2,2 kw AC duvar prizi de vardı. DC hızlı şarj da. Ayrıca taşınabilir batarya paketi de çözüm oldu.

Ford ExplorerÜSTÜN PERFORMANS

Ford Explorer, Avrupa’da geliştirilen ve üretilen ilk elektrikli binek Ford modeli. Tamamen elektrikli. Alman mühendisliğini Amerikan tarzı ile birleştiriyor.

Arkadan itişli versiyon 286 PS güç ve 545 Nm tork sağlıyor. Böylece 0-100 km/s hızlanmasını 6,4 saniyede tamamlıyor. Dört çeker versiyon ise 340 PS güç ve 679 Nm tork sağlıyor. Böylece 0-100 km/s hızlanmasını 5,3 saniyede tamamlıyor. Her iki versiyon da maksimum 180 km7s hıza ulaşıyor. Ayrıca Explorer AWD 1.200 kg’a kadar yük çekiyor.

Explorer iki çekiş tipiyle yollara çıkıyor. İlki arkadan itişli. İkincisi ise dört tekerlekten çekişli. Her iki versiyonda da lityum iyon nikel manganez kobalt (NMC) batarya var. Böylece tek şarjla 602 km’ye kadar sürüş menzili sağlıyor. Versiyona bağlı olarak yüzde 10-80 şarj için yaklaşık 26 dakika yetiyor.

Ford ExplorerZENGİN DONANIMLAR

Yaklaşık 470 litre saklama alanı kullanım kolaylığı sağlıyor. Buna 17 litrelik MegaConsole ve My Private Locker dahil. Ayrıca 14,6 inçlik dokunmatik ekran 30 derece eğim ayarına sahip. SYNC Move bağlantılı bilgi-eğlence sistemi kabin içi deneyimi destekliyor. Kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay paketi tamamlıyor. Ayrıca ısıtmalı direksiyon ve ön koltuklar, masaj özellikli sürücü koltuğu ek konfor sağlıyor. Kablosuz telefon şarjı da standart.

10 hoparlörlü B&O ses sistemi benzersiz bir ses deneyimi sağlıyor. Matrix LED farlar ise sürüş güvenliğini tamamlıyor. Ayrıca çok sayıda sürüş destek sistemi yolculukları daha güvenli hale getiriyor.

Yeni Ford Explorer yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0