Kia EV9

Kia EV9

FORD TOURNEO COURİER

Kia EV9, Kadınlar Dünyasında Yılın En İyi Otomobili.

EV9 Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili (WWCOTY) seçimlerinde zafere ulaştı. Kadınlardan oluşan jüri otomobili 2024 yılında dünyanın en iyi otomobili seçti.

Kia’nın başarısı Dünya Kadınlar gününde açıklandı. Elektrikli SUV geçtiğimiz günlerde aynı organizasyonda ‘en iyi SUV’ de seçilmişti.

Beş kıta ve 52 ülkeden 75 kadın otomobil gazetecisinden oluşan jüri seçimini Dünya Kadınlar Günü’nde açıkladı. Bu sene 14. kez düzenlenen yarışmada EV9, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik özellikleriyle dikkat çekti.

Kia EV9ÜSTÜN VERİMLİLİK

Kia EV9 elektrikli SUV alanında en iyi seçenek olarak öne çıktı. Ayrıca bu segmentte türünün ilk örneklerinden olan etkileyici yedi koltuk kapasitesi de önemli bir avantaj. 5 metrelik uzunluğuna rağmen sahip olduğu aerodinamik özellikler önemli kazanımlar sağlıyor. Üstün performansı ve hem çift yönlü şarj hem de ultra hızlı şarj özellikleri kullanım kolaylığı sağlıyor. Aynı zamanda üstü verimlilik seviyesiyle de dikkat çekiyor.

ÜSTÜN MENZİL VE PERFORMANS

Yeni EV9, arkadan itişli veya dört çeker olmak üzere iki seçeneğe sahip. Her iki versiyon da 99,8 kWsa batarya ile donatılıyor. Arkadan itişli versiyon, 149,5 kW güç ve 350 Nm tork üretiyor. Bu versiyon 0-100 km/s hızlanmasını 9,4 saniyede tamamlıyor. Ayrıca 185 km/s maksimum hıza ulaşıyor. WLTP normuna göre 563 km tamamen elektrikli sürüş menzili sağlıyor.

Kia EV9 dört çeker (AWD) seçeneği önde ve arkada iki motora sahip. Her biri 141 kW güç ve 350 Nm tork üretiyor. GT-Line versiyonu 5,3 saniyede 100 km/s’e, 200 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. AWD versiyonları WLTP normuna göre GT-Line versiyonunda 505 km elektrikli sürüş menzili sağlıyor.

Kia EV9KİA EV9, EN İYİ SUV ÖDÜLÜ KATEGORİSİNİ DE KAZANDI

Oy kullanmadan önce onlarca modeli test eden ve her detayı değerlendiren jüri, ilk tur oylamada toplam 63 aday arasından belirlenen 5 kategorideki en iyi otomobilleri seçti. Kia EV9 bu oylamada da yenilikçi tasarımı, yüksek teknoloji seviyesi, aile dostu iç mekân kapasitesi ile öne çıkarak “en iyi SUV” kategorisinin de kazananı oldu.

GEÇEN SENE NİRO EV ÖDÜL ALMIŞTI

Geçen yıl Niro EV modeliyle Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödülünün sahibi olan Kia, EV9 modeliyle de aynı ödülü kazandı ve üst üste iki yıl önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Newer Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0