HYUNDAİ’DEN ÜSTÜN GÜVENLİK

HYUNDAİ’DEN ÜSTÜN GÜVENLİK

MASERATİ GRANCABRİO

Hyundai’den üstün güvenlik. Marka, IIHS çarpışma testlerinde zirveye oturdu.

Hyundai, Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsünün testlerinde güvenilirliğini kanıtladı. Şirket 10’un üzerinde Top Safety ve 6 tane Top Safety Plus ödülü aldı.

Hyundai ve Genesis markaları genel olarak en üst seviyede koruma sağlıyor. Ayrıca standart donanımlarla da yaya ve yolcu koruması açısından da öne çıktı. Üstelik çok daha katı test gereksinimlerine rağmen.

ZORLU TESTLER GÜVENLİĞİN TEYİDİ

Amerikan Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) kapsamlı bir test yaptı. Bu testte Hyundai markası çok sayıda aracıyla yer aldı. Test kapsamında Hyundai Motor Grubu’na ait toplam 16 yeni araç testten geçti. Hyundai ve Genesis modelleri oldukça memnun edici bir performansla dikkat çekti. Hem IIHS 2024 TOP SAFETY PICK (TSP) kategorisinde ödüller aldı. Hem de TOP SAFETY PICK PLUS disiplininde. Hyundai ve Genesis modelleri rakiplerinden çok daha fazla öne çıkarak dikkat çekti.

Hyundai’den üstün güvenlik. Bu testler grubun güvenlik donanımlarına ve teknolojiye yapmış olduğu yatırımların bir karşılığı. Ayrıca markanın üstün performans ve güvenliğe olan odağının bir kanıtı. Bu başarı, grubun güvenlik lideri olma konusundaki kararlılığını da gözler önüne seriyor.

Hyundai’den üstün güvenlikHYUNDAİ VE GENESİS’TEN BAŞARILI PERFORMANS

Hyundai’den üstün güvenlik. Hyundai Smart güvenlik donanımları, yolcuları ve yayaları en üst düzeyde korumayı amaçlıyor. Markanın araçları özellikle önden ve yandan çarpışma testlerinde maksimum derecelere ulaştı. Hyundai KONA ve IONIQ 6 TSP Plus ile en üst seviyeye ulaştı. Ayrıca ve Genesis G80, GV80 ve GV60 da TSP Plus seviyesine ulaştı. Bir alt kademede TSP yer alıyor. Bu kategoride ise ELANTRA, IONIQ 5 ve TUCSON gibi modeller zafere ulaştı.

Hyundai’den üstün güvenlikAMERİKAN KARAYOLU GÜVENLİĞİ SİGORTA ENSTİTÜSÜ (IIHS)

IIHS TSP’ye hak kazanmak için araçların ön ve yan testlerde iyi bir puan alması gerekiyor. Ayrıca en yüksek derece olan TSP Plus ile koşullar daha da zorlaşıyor. Burada bir aracın tüm testlerde iyi puanlar alması gerekiyor. Aynı zamanda güncel orta ön çarpışma testinde de kabul edilebilir olması gerekiyor. Her iki TSP/TSP+ ödülü de yaya çarpışma testlerinde iyi bir derecelendirme almak zorunda. Ayrıca tüm donanımlarda kabul edilebilir veya iyi derecelendirilmiş farların standart olması bir zorunluluk.

Ayrıca IIHS, 2024 TSP/TSP+ ödülleri için çıtayı yükseltti. Örneğin arka koltuktaki yolcular için de korumayı artırma kriteri geldi. Artık yaya çarpışmasını önleme sistemlerini iyileştirme kriteri de var getirdi.

Newer Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0