BYD ATTO 3

BYD ATTO 3

OPEL COMBO VE ZAFİRA ELEKTRİK

BYD Atto 3, 1.590.000 liradan başlıyor.

BYD, Eylül ayında Türkiye için lansman yapmıştı. Şimdi de Türkiye’deki ilk modeli olan BYD ATTO 3’ü yollara çıkardı. Elektrikli C-SUV segmentindeki BYD ATTO 3, Design paketiyle 1.590.000 TL’den yollara çıkıyor.

BYD Atto 3KOMPAKT SINIF BOYUTLARI

BYD ATTO 3, 4.445 mm uzunluğa, 2.050 mm genişliğe ve 1.615 mm yüksekliğe sahip. Aks mesafesi ise 2.720 mm. Bu da kompakt sınıf ortalamalarında boyutlar anlamına geliyor. BYD ATTO 3’ün 440 litrelik bagaj hacmi koltuklar katlandığında 1,338 litreye çıkıyor.

Tasarım Alman otomobil tasarımcısı Wolfgang Egger’in imzasını taşıyor. Elektrikli C SUV tasarım detaylarıyla bir elektrikli olduğunu vurguluyor. Bir kere genel hatları akıcı. Aerodinamiğe gösterilen özen göze çarpıyor. Sadece 0.29 Cd rüzgar direnci katsayısı bu özeni haklı kılıyor. Normalde radyatör ızgarasını görmeye alışkın olduğumuz yerde krom bir çıta yer alıyor. Bu çıta görsel olarak iki ince tasarımlı farı birbirine bağlıyor. Arka tasarımda da benzer bir felsefe göze çarpıyor. Otomobilin genişliği boyunca uzanan stop lambaları genişlik algısını destekliyor.

BYD Atto 3ÖZGÜN KABİN DETAYLARI

Dışarıdan bakıldığında çok daha karakteristik değil. Daha çok güncel otomobil akımını yansıtıyor. Ancak içeride özgün detaylar söz konusu. Kabini spor ve müzik temalarından ilham alıyor. Örneğin kapı panellerindeki kırmızı şeritler gitar temasını yansıtıyor. Kabini çevreleyen beyaz alanlar ferahlık algısını destekliyor. Havalandırma ızgaraları ağırlık plakalarını andırıyor. Ayrıca kapı açma kolları da spor aletlerine gönderme yapıyor. Vites kolu da özgün. Ayrıca orta konsolun üst noktasını devasa bir ekran süslüyor.

Devasa ekran 15,6 inç boyutu ile tabletin ötesinde laptop kıvamında. Nadir bir özellik olarak yatay veya dikey kullanmak mümkün. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı, Android Auto ve Apple CarPlay destekliyor. Ayrıca araç özellikleri dokunmatik ekran ve fiziksel düğmelerin kombinasyonuyla yönetiliyor. Öte yandan sürücü direksiyon kolonuna entegre 5 inçlik dijital ekrana bakıyor.

420 KM MENZİL

BYD Atto 3, 150 kW/204 PS bir elektromotora sahip. Bu motor 310 Nm tork sağlıyor. Böylece Atto 3 0-100 km/s hızlanmasını 7,3 saniyede tamamlıyor. Motoru 60,4 kWsa kapasiteli bir batarya besliyor. Böylece WLTP normuna göre 420 km menzile ulaşıyor. Elbette Eco, Normal ve Sport olmak üzere üç farklı sürüş moduna sahip. Bunun dışında DC şarj ile yüzde 30’dan yüzde 80’e sadece 29 dakikada şarj oluyor. Bunun dışında araç enerji paylaşım teknolojisi VtoL yeni olanaklar sağlıyor. Bu sayede maksimum 3,3 kW olacak şekilde elektrikli aletleri çalıştırmak mümkün. Bu da elektrikli scooterdan kahve makinesine farklı cihaza enerji anlamına geliyor.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0