TOYOTA CH-R

TOYOTA CH-R

FİAT TOPOLİNO

Toyota CH-R yeni nesil olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye’de üretiliyor ve son çeyrekte yollara çıkacak.
İlk nesil yedi yıl önce yollara çıktığında çok ses getirmişti. Yeni nesil de aynı başarıyı sürdürme hedefiyle geliyor. Yeni nesilde de önceki neslin karakteristik tarzını koruyor. Ayrıca kaputunun altında ise beşinci nesil hibrit sistem görev yapıyor. Yine ülkemizde üretilecek. Yeni nesil yılın son çeyreğinde yollara çıkacak. Elbette yine tam hibrit teknolojisi ile. Ayrıca şarj edilen hibrit olarak ileride yollara çıkması düşüncesi de var.

Toyota CH-RGELİŞMİŞ HİBRİT İLE DEVAM

YENİ TOYOTA CH-R (YOUTUBE), markanın sıfır emisyon hedefini destekliyor. Bu hedef doğrultusunda verimli hibrit sistemler devreye giriyor.

Yeni Toyota CH-R, 1,8 litre ve 2,0 litre hibrit motor seçenekleriyle yollara çıkacak. Ayrıca ilk defa 2.0 litre şarj edilen hibrit seçeneği de olacak. Türkiye’de ise ilk etapta 5. nesil hibrit teknolojisine sahip Hybrid 140 olarak satılacak. Bu versiyon güncel Hybrid 140 versiyonuna kıyasla daha güçlü. Ama aynı zamanda tüketim ve emisyon değerlerini koruyor.

Bunun dışında Avrupa’da 5. nesil hibrit teknolojisiyle Hybrid 200 de satılacak. Aynı versiyonun bir de Plug-in Hybrid 220 seçeneği olacak.

Toyota CH-RCOUPE CUV TASARIMA DEVAM

Aslında yeni nesil Toyota CH-R, öncüsünün temel tasarım felsefesini devam ettiriyor. Elbette tasarım olarak önemli gelişmeler eşliğinde. Çok daha modern. Dahası tasarım olarak Toyota CH-R prologue konseptine büyük oranda sadık kalıyor. Çok da dinamik bir görsele sahip. Ayrıca önden bakıldığında markanın tam elektrikli model ailesinin yeni yüzünü taşıyor.

Haliyle önemli tasarım ve teknoloji yenilikleri de beraberinde geliyor. Örneğin gömme kapı kolları bunlardan biri. Yine çift gövde rengi dinamik tasarımı destekliyor.

Daha agresif ve keskin hatlara sahip. Tasarım aşamasında mühendis ve aerodinami ekibinin yakın işbirliği kendini gösteriyor. Böylece aerodinamik olarak verimli görsel olarak etkileyici bir tasarım oluştu.

Önde yeni LED ön farlar dikkat çekiyor. Ama asıl sürprizi modeli isminin yer aldığı LED arka aydınlatma grubu yapıyor.

Toyota CH-RGELİŞMİŞ KOKPİT DENEYİMİ

Toyota CH-R, kişisel bir kokpit deneyimi ile dikkat çekiyor. Bu, akıllı telefon uygulamalarını, dokunmatik ekrana aktarıyor. Böylece sesli komut dahil sezgisel bir kullanıcı deneyimi oluşuyor.

Yeni 12,3 inç tamamen dijital gösterge ekranı teknolojik bir sürüş deneyimi sağlıyor. Veriler, sürücü tercihlerine ve önceliklerine göre kişiselleşiyor. Ayrıca Toyota’da bir ilk olarak yeni 12,3 inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranı da devreye giriyor. Sistem Apple CarPlay veya Android Auto destekliyor.

Bir diğer önemli yenilik yeni cam tavan. Yeni cam tavanda perde yok. bunun yerine termal cam devreye giriyor. Bu uygulama hem 5 kg kadar ağırlık avantajı sağlıyor. Hem de 3 cm kadar baş mesafesi avantajı. Bu da elbette alan ve ferahlık sağlıyor. Uygulama sadece Toyota CH-R için değil, Toyota için de bir ilk. Ortam aydınlatması ve kaliteli malzemeler iç mekandaki sunumu tamamlıyor. Elbette geri dönüşümlü malzemeler çağın gereğini yerine getiriyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0