ALFA ROMEO GIULIA QUADRIFOGLIO

ALFA ROMEO GIULIA QUADRIFOGLIO

ALFA ROMEO STELVİO – SÜRÜŞ

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, 2023 yılının en heyecan verici performans otomobili seçildi.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio100.YIL DÖNÜMÜ

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio bir ödül daha aldı. Başarılı model 2023 What Car? Yılın Otomobili Ödülleri’nde ‘En Heyecan Verici Performans Otomobili’ seçildi. Üstelik ilk değil. Giulia Quadrifoglio aynı ödülü daha da önce de almıştı.

Ayrıca ödül, marka için ayrı bir anlam ifade ediyor. Alfa Romeo, performans otomobilleriyle bütünleşen “Quadrifoglio” logosunun 100. yıldönümünü kutluyor. Elbette ödülün yıldönümüne denk gelmiş olması marka için anlamlı.

Alfa Romeo Giulia QuadrifoglioİKİNCİ KEZ AYNI ÖDÜL

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, 2023 What Car? Yılın Otomobili Ödülleri’nde ikinci kez ‘En Heyecan verici Performans Otomobili’ seçildi. Giulia Quadrifoglio, dünya yollarıyla buluştuğu günden bugüne sportif sedan otomobiller arasında özel bir yere sahip. Teknoloji ve performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Aynı zamanda Alfa Romeo’nun sportif ruhunun simgesi olan efsanevi Quadrifoglio logosunun değerlerini yansıtıyor.

Alfa Romeo Giulia QuadrifoglioYÜKSEK PERFORMANS STANDART

Giulia Quadrifoglio safkan bir sporcu sedan. 2018 yılında yollara çıktı. Hemen yüksek performanslı sedan liginde söz sahibi oldu. Elbette uzun ön kaputun altında bir V6 görev yapıyor. Hacmi se 2,9 litre. Bir BMW veya Mercedes gibi Alfa Romeo da motoru uzunlamasına yerleştiriyor. Motoru ise iki adet turbo besliyor. 510 HP güç ve 600 Nm tork ciddi bir performans vaat ediyor. Motorun gücünü sekiz vitesli otomatik şanzıman arka aksa iletiyor.

Elbette söz konusu güç-aktarma sistemi etkin bir performans sağlıyor. 1,6 tonluk araç 3,9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor. Maksimum hızı ise 307 km/s.

COMMENTS

WORDPRESS: 0