OPEL’İN 2022 BAŞARILARI

OPEL’İN 2022 BAŞARILARI

FORD EXPLORER

 Opel’in 2022 başarıları dolu-dizgin devam etti. Marka 160 yıllık köklü bir geçmişini kutladığı 2022 yılında önemli gelişmelere sahne oldu.

Opel Adam

DİKİŞ MAKİNESİ İLE BAŞLADI

Adam Opel, 160 yıl önce Rüsselsheim’da bir dikiş makinesi ile yolculuğuna başladı. Yıllarca yenilikçi teknolojileri geniş kitleler için erişilebilir hale getiren bir otomotiv markasına dönüştü. Bugün ise 160. yılını kutluyor.

Opel CorsaKÜÇÜK SINIFIN EN ÇOK SATANI

Ayrıca markanın en çok satan modellerinden biri olan Corsa, 40. yaş gününü kutladı. Opel Corsa, yollara çıktığı 1982 yılında küçük otomobil sınıfında devrim yaptı. Şu an Corsa’nın altıncı nesli Opel müşterileri arasında oldukça popüler bir model. Güncel Corsa, bugüne kadarki en popüler küçük sınıf otomobillerden biri olmayı başardı. Ayrıca elektrikli Opel Corsa-e “2022 Altın Direksiyon” ödülünü kazandı. Bunun dışında emisyonsuz bir ralli aracı olarak motorsporlarında da başarılı oldu. Opel, Corsa’nın 40. yılını “Opel Corsa 40” versiyonunu ile kutladı.

Ayrıca Alman marka 2022 yılında Eisenach’ta bulunan fabrikasının 30. yılını kutladı. Opel modelleri, 30 yıldır Almanya’nın merkezinde bulunan Thüringen Fabrikası’nın bantlarından çıkıyor.

Opel Astra2022 ALTIN DİREKSİYON ÖDÜLLÜ YENİ OPEL ASTRA

Yeni Opel Astra, 2022 yılına damgasını vurdu. Opel, yeni Astra ile AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının ve jürinin seçimiyle 2022 Altın Direksiyon Ödülü’nü kazandı. Marka böylece bu ödülü üst üste üç kez kazanan ilk marka oldu. 2020’de Opel Corsa-e bu ödüle layık görülmüştü. 2021 yılında ise Opel Mokka-e ödülü almıştı.

Opel Grandland

YENİ GSE ALT MARKASI

Ayrıca Opel, yine 2022 sonbaharında “GSe” versiyonlarını ilk kez duyurdu. Eskiden Grand Sport Injection anlamına geliyordu. Yeni haliyle Grand Sport electric anlamına geliyor. dikkat çekiyor. Opel GSe versiyonları, üstün sürüş dinamiklerini yenilikçi elektrik teknolojisiyle harmanlıyor. Ayrıca gelecekte ürün gamının tepe noktası olarak konumlanacak. Şarj edilebilir hibrit Opel Grandland GSe, Astra GSe ve Astra Sports Tourer GSe yakında yollara çıkacak.

MOTORSPORLARINDA ELEKTRİKLİ HEYECANI

Markaayrıca, 2022 sezonunda uluslararası rallilere heyecan getirdi. Opel Corsa Rally4, Gençler Avrupa Ralli Şampiyonası’nı domine etti. Opel için beşinci Gençler Avrupa Şampiyonluğu’nu kazandı. Ayrıca, ADAC Opel e-Rally Cup, dünyanın ilk elektrikli tek marka ralli kupası olarak kendini kanıtladı.

Opel Vivaro HydrogenELEKTRİKLİ DOLU DİZGİN

Ayrıca ilk müşteriler, 2022 yılından itibaren Opel Vivaro-e Hidrojen’i kullanmaya başladı. Model, hidrojen yakıt hücresi alanındaki öncü. Elektrikli ulaşımın ticari araç sektöründe ne kadar çok yönlü olabileceğini gözler önüne seriyor. Emisyonsuz sürüş ve hızlı ikmal ihtiyacı olan filolar için de ideal bir çözüm. Dolu depo ile 400 kilometreye (WLTP) kadar mesafe kat edebiliyor. Hidrojen ile yakıt ikmali ise sadece üç dakika sürüyor.

Opel’in diğer bir modeli Mokka-e ise tasarımı, teknolojileri ve günlük kullanıma uygunluğu ile markanın en çok satan modellerinden biri oldu. Ekim ve kasım aylarında Almanya’da B-SUV segmentinde en çok satan tamamen elektrikli otomobil oldu. Kasım ayında tüm Mokka müşterilerinin yüzde 65’i tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu versiyonu tercih etti.

Sonuç olarak Opel, 2022’de hız kesmeden tamamladı ve 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma yolunda yeniden önemli adımlar attı. Marka, tamamen elektrikli Astra gibi modeller ve birçok yenilikle önümüzdeki yıl elektrikliye geçiş sürecini sürdürecek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0