CHERY TÜRKİYE’YE GELİYOR

CHERY TÜRKİYE’YE GELİYOR

BMW İ VİSİON DEE

Chery Türkiye’ye geliyor ve üç yeni modeli ile ilkbaharda Türkiye pazarına giriyor.

Chery, 80 ülkede faaliyet gösteriyor. 19 yıl üst üste Çin’in ihracat şampiyonu olmuş bir marka. Şimdi de yeni SUV modelleriyle Türkiye pazarına giriş yapıyor: Omoda 5. Tiggo 7 PRO. Tiggo 8 PRO.

Marka, yılın ilk 11 ayında, yüzde 70,9 artışla 400.000 adedin üzerinde ihracat yaptı. Böylece, elinde bulundurduğu Çinli markalar arasında binek araçlarda “küreselleşme” rekorunu kırmış oldu. Bu aynı zamanda Chery ürünlerinin küresel pazarda kabul görmesini kanıtlıyor.

Chery Tiggo 8 ProCHERRY TIGGO 8 PRO

İş hayatında başarılı ve kaliteli yaşamdan keyif alan kentlilere yönelik bir SUV. Ayrıca kullanıcılara daha lüks ve ayrıcalıklı bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Chery’nin iç mekanı yalın ve zarif. Ayrıca kabini lazer işlemeli kavisli yüzeylere süslüyor. Siyah ve kahverengiden oluşan çift renkli yapı üst sınıf bir atmosfer sağlıyor. Bunun dışında koltuklar, lüks konseptini güçlendiriyor. Açık kahverengi deri koltuklar üç boyut duygusunu geliştiren kapitone teknolojisiyle süsleniyor. Ayrıca çift dolgulu köpük işlemi ek konfor sağlıyor. Bunun dışında güçlü yan destekler dinamik sürüşlerde vücudu destekliyor. Altı yönlü elektrikli, ısıtma ve soğutma özellikleriyle sürücü koltuğu üstün konfor sağlıyor.

24,6 inçlik çift ekran ve 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı ile üçlü ekran konsepti premium algısını güçlendiriyor. Yeni nesil 4.0 ADAS sürüş güvenliğini destekliyor. Akıllı telefonlar için kablosuz şarj kabin konforunu arttırıyor.

Chery Tiggo 7 ProTIGGO 7 PRO

Genç şehirli kullanıcıların beğenisini kazanan SUV, zengin donanımıyla öne çıkıyor. Günlük kullanım kolaylığını artıran HD geri görüş kamerası bunlardan biri. Ayrıca 360 derecelik panoramik görünümlü yüksek çözünürlüklü kamera da var. Bunun dışında kokpitte bir ekran şöleni söz konusu. Orta konsolda 10,25 inçlik dokunmatik bir ekran var. Sürücü 12 inçlik LCD gösterge ekranının keyfini sürüyor. 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı teknoloji vurgusu yapıyor. Ayrıca kalite algısını da arttırıyor. Bu üçlü ekran mimarisi premium algısı oluşturuyor.

Chery Omoda 5CHERY OMODA 5

OMODA 5, daha çok gençlere hitap eden bir model. Daha trend ve daha havalı. Crossover ile SUV tarzını harmanlıyor. Ar-Ge ve tasarım aşamasından itibaren küresel kullanıcıların gereksinimleri dikkate alınarak geliştirildi.

OMODA 5’teki ana gövde, yüksek dayanımlı çelikten üretiliyor. Bu yapının %78’i çelikten oluşuyor ve 1800Mpa’ya kadar basınçlara dayanabiliyor. Toplam 7 adet havayastığı yolcuların güvenliğini sağlıyor. Ayrıca adaptif hız sabitleme dahil 16 farklı işleve sahip ADAS da sürüş güvenliği destekliyor.

GÜÇLÜ VE VERİMLİ MOTOR

Her üç model de 1,6 litre turbo benzinli motorla Türkiye yollarına çıkacak. 1.6 TGDI motor 197 PS güç ve 290 Nm tork üretiyor. Motor, BMW X1 ile aynı olmak üzere Getrag 7DCT şanzıman ile birlikte çalışıyor. Motor şanzıman ikilisi üstün performans ile yüksek yakıt verimliliğini harmanlıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0