AUDI RS 3 PERFORMANCE EDITION

AUDI RS 3 PERFORMANCE EDITION

SÜRÜŞ – FIAT 500X

Audi RS 3, 407 PS gücündeki Performance Edition ile yeni bir seviyeye ulaştı.

Audi, RS 3 ile kompakt sınıfta yüksek performans seviyesini daha da yukarı çekiyor. RS 3 Performance Edition sadece 407 PS gücüyle 300 adet üretilecek.

AUDI RS 3

BEŞ SILINDIRLI TURBO MOTOR

Audi RS 3 Performance Edition, önceki tüm RS 3 serilerinden daha güçlü ve daha hızlı. RS Dynamics Package plus ile sınıfında 300 km/s maksimum hıza ulaşan ilk araç. Karakteristik sesiyle beş silindirli turbo motor 407 PS güç ve 500 Nm tork üretiyor. Güç 7 vitesli S tronic çift kavramalı şanzıman tarafından iletiliyor. RS 3 Performance Edition 0’dan 100 km/s hıza 3,8 saniyede çıkabiliyor.

AUDI RS 3

ÖZEL EGZOZ SİSTEMİ

RS egzoz, değişken egzoz kanatçık kontrolüyle özgün ve güçlü bir ses üretiyor. Audi drive select’in Dynamic, RS Performance ve RS Torque Rear olmak üzere üç modu bulunuyor. Bu sürüş modlarında egzoz kanatları araç hareketsizken daha da açılyor. Böylece ses her durumda etkilemeye devam ediyor.

AUDI RS 3

SERI ÜRETIMDE EN IYI ŞASI TEKNOLOJILERI

Negatif kamber ve daha sert salıncak RS 3‘özgü standartlar. Bunlar yüksek sürüş dinamikleri ve stabilite sağlıyor. RS 3 Performance Edition’da RS süspansiyon bunu daha da ileriye taşıyor. Sistem her bir amortisörü ayrı ayrı ayarlyor. Hem de yol koşullarına ve Audi drive select sürüş moduna göre. Ayrıca RS Tork Ayırıcı stabiliteyi ve çevikliği arttırıyor. RS Torque Rear modunda tork arkaya aksa aktarılıyor.

AUDI RS 3

ÖZEL TASARIM DETAYLARI

Elbette çok özel tasarım detayları genel paketi tamamlıyor. Motor sporları tasarımlı jantlar, RS spor egzoz çıkışları, Audi halkaları, ön ve arkadaki 3 RS logosu siyah renkte. Doğal olarak bu kadarla kalmıyor. Karartılmış çerçevelere sahip Matrix LED farlar ve LED stoplar da sportif görünümü destekliyor.

RS’e özel dinamik aydınlatma araç açıldığında özel bir gösteri yapıyor. Gündüz sürüş farı, yolcu tarafında sınırlı üretim için “damalı bayrak” ve sürücü tarafında maksimum hız için “3-0-0” gösteriyor. Kapatıldığında ana farın altında “3-0-0” yerine “RS-3” yazısı beliriyor. Sürüş sırasında damalı bayrak olarak her iki tarafta da yanıyor. Ayrıca ön kapılardaki LED’ler zemine “#RS Performance” yansıtıyor.

AUDI RS 3

Özel model, ayrıcalığını iç mekanda da gösteriyor. RS 3’te ilk kez, standart donanım olarak sunulan koltuklar, dinamik viraj alma sırasında yanal destek sağlıyor. Koltuklar kontrast oluşturan mavi petek dikişlere sahip.

Doğal olarak 10,1 inç dokunmatik ekrandaki arka plan görüntüsü karbon. Ayrıca karakteristik 2.5 TFSI 1-2-4-5-3 ateşleme sırasını gösteriyor. Bunun dışında hararet, motor ve şanzıman yağı, g-kuvvetleri ve lastik basınçlarını gösteriyor. Bunun dışında, Audi sanal kokpit plus; tur süreleri, g-kuvvetleri ve 0-100 km/s, 0-200 km/s hızlanma gibi performans verileri de sağlıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0