BMW XM

BMW XM

YENI – VOLKSWAGEN TAIGO

BMW M, 50’nci yaş kutlamalarına BMW XM ile devam ediyor. 653 HP güç ve 800 Nm torka sahip hibrit model 2023’te yollara çıkmaya hazır.
… devamı için www.suvcrossover.net …

BMW XM, DENGELERİ DEĞİŞTİRİYOR

BMW yeni XM ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni model 2023 ilk çeyrek itibariyle Amerika’da üretilecek. BMW XM’de 4,4 litre hacimli, V8, M TwinPower Turbo beslemeli motor görev yapıyor. Benzinli motora elektromotor eşlik ediyor. Ayrıca hibrit sistem şarj oluyor. BMW XM, M HYBRID motor teknolojisi ve 8 ileri M Steptronic şanzımanıyla 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,3 saniyede ulaşıyor. Tamamen elektrikle 82-88 km menzile ulaşabiliyor. 140 km/s hıza kadar emisyonsuz bir sürüş yaşatıyor. Ortalama 1,5-1,6 lt/100 km yakıt tüketiyor.

BMW XMBMW X DOKUNUŞU İLE M HATLARI

Yeni BMW XM, yeni kullanıcı arayüzü Operating System 8 ile birlikte geliyor. M otomobillerine özgü bilgiler Head-Up Display, BMW Personal Asistant ve BMW Kavisli Ekran altında buluşuyor. Ayrıca sistem Apple CarPlay ve Android Auto destekliyor.
Doğal olarak kabin içi deneyimin en önemli unsurlarından biri ses sistemi. Tavana monte hoparlörlere sahip Bowers&Wilkins ses sistemi kabin içi deneyimi geliştiriyor. Ayrıca sürüşe özel BMW IconicSounds Electric eşlik ediyor. Bu özelliği, BMW Grubu’nun film müziği bestecisi Hans Zimmer geliştirdi.
BMW XM kaslı ve heybetli bir görünüme sahip. Bunun dışında iki parça far tasarımı kadar aydınlatmalı devasa böbrek de lüks vurgusunu güçlendiriyor. Uzun aks aralığı, güçlü oranlar ve modele özgü 21 inç jantlar otomobile güçlü bir profil sağlıyor. Dahası M departmanının 23 inçlik jantları ise silueti daha üst seviyeye taşıyor.
Dikey tasarımlı çift M çıkış egzozlar, aerodinamik spoyler ve dik arka cam BMW XM’in arka görünümünü oluşturuyor. Bunun dışında LED teknolojisine sahip stop lambaları da otomobilin güçlü duruşunu destekliyor.

SÜRÜCÜ ODAKLI LÜKS KABİN

Doğal olarak kokpit mimarisi güncel BMW tasarım dilini daha ileriye taşıyor. Üç boyutlu prizma yapısına ve göz alıcı aydınlatmaya sahip tavan döşemesi BMW XM’in içindeki atmosferi tamamen farklı bir noktaya taşıyor. Ayrıca kişiselleştirme de söz konusu. Yeni Vintage Deri ile kaplı konsol ve kapı panelleri için dört farklı seçenek söz konusu. BMW XM, M modellerine özgü BMW Kavisli Ekran gösterge ekranı ile bilgi-eğlence ekranını bütünleştiriyor. Tüm sürüş detayları 12,3 inç gösterge ekranla aktarılıyor. Ayrıca araç ayarları ve lastik durumu bilgileri widgetlar 14,9 inçlik bilgi-eğlence ekranından görülüyor.

BMW XM50 YILLIK GEÇMİŞİN İLK HİBRİT MOTORU

Yeni BMW XM, M tarihinde bir ilk, bir hibrit. Yeni 4.4 litrelik, V8 silindirli, TwinPower Turbo beslemeli motor 489 HP güç üretiyor. 8 ileri M Steptronic şanzımana entegre elektromotor 197 HP güç üretiyor. M tarihinde bir ilk olan M HYBRID ünite toplamda 653 HP ve 800 Nm tork üretiyor. Doğal olarak yüksek performans sağlıyor. İlk hareket anından itibaren hissedilen yüksek çekiş gücü ile BMW XM 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.3 saniyede tamamlıyor.
Bir M otomobilinde ilk kez kullanılan asimetrik şekilli egzozlar elektronik olarak kontrol ediliyor.
Ayrıca BMW XM LABEL RED ile daha yüksek performanslı bir versiyon da olacak. BMW XM LABEL RED 748 HP güç ve 1000 Nm tork ile dengeleri değiştiriyor.
Kompakt tasarımlı yüksek voltajlı lityum iyon batarya araç zemininde yer alıyor. Böylece ağırlık merkezi düşüyor ve sürüş dinamikleri iyileşiyor.
Ayrıca BMW XM; şasi, direksiyon, fren, M xDrive ve enerji geri kazanım ayarlarına erişim tanıyor. Direksiyondaki iki M düğmesi sürüş profillerine doğrudan ulaşımı sağlıyor. Bu düğme sayesinde ekran içeriği ve sürüş destek sistemleri ayarlanabiliyor.
M xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi 4WD Sand da dahil üç farklı sürüş moduna sahip. M mühendisleri tarafından geliştirilen modlar; çekişi, çevikliği ve yön dengesini en üst düzeye çıkarıyor. Standart sunulan adaptif M süspansiyonlar süspansiyon sistemini sürüş koşullarına uyarlama olanağı sağlıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0