Hyundai IONIQ 5 Advance

Hyundai IONIQ 5 Advance

HYUNDAİ’DEN ÜSTÜN GÜVENLİK

Hyundai IONIQ 5 Advance 1.649.000 TL özel fiyatıyla dikkat çekiyor.

Hyundai Assan, Türkiye’deki elektrifikasyon atağına yepyeni bir fiyat politikasıyla devam ediyor. Türkiye’ye özel IONIQ 5 Advance, 1.649.000 TL’lik fiyat etiketiyle çok iddialı. Özel versiyon 58 kWsa batarya ve 125 kW (170 PS) gücünde elektromotora sahip.

Hyundai, 2024 yılındaki elektrikliye geçiş stratejisine ağırlık vermeye devam ediyor. Bunun için Türk tüketicisi için özel bir versiyon geliştirdi. BU versiyon motor, donanım ve ödeme koşullarıyla avantaj sağlıyor. Hyundai Assan özel versiyon için ek yüzde 8’e varan indirim yaptı. Ayrıca Şimdi Al, 6 Ay Sonra Öde imkanı da var. Hyundai IONIQ Advance 1.649.000 TL’den yollara çıkıyor.

Hyundai IONIQ 5 Advance 170 PS MOTORLA, 587 KM MENZİL

IONIQ 5 Advance, 125 kW (170 PS) gücündeki elektromotorla yollara çıkıyor. Bu motor arkada yer alıyor. Dolayısıyla bu versiyon arkadan itişli. Elektromotoru 58 kWsa kapasiteli batarya besliyor. Böylece karma kullanımda 384 km (WLTP) menzil mümkün oluyor. Ayrıca şehir içi kullanımda 587 km menzile kadar ulaşıyor.

IONIQ 5’in 0-100 km/s hızlanması ise Advance donanım seviyesinde 8,5 saniye. Aracın maksimum hız ise 185 km/s ile sınırlı. Ayrıca hızlı şarj özelliği ile hayatı kolaylaştırıyor. 800 voltluk batarya sistemi 350 kW ultra hızlı DC şarja olanak sağlıyor. Bu da sadece 18 dakikada yüzde 10-80 şarj anlamına geliyor. Ayrıca 100 km menzil için 5 dakika şarj yetiyor.

Hyundai IONIQ 5 Advance ÜSTÜN DONANIM

Hyundai IONIQ 5 Advance, C-SUV segmentinde yer alıyor. Araç buna uygun zengin bir donanım seviyesine sahip. Örneğin piksel tasarımlı LED ön farlara sahip. Ayrıca dur kalk özellikli akıllı hız sabitleme de var. Çarpışma önleme asistanı da. Bu gibi donanımlar sürüş güvenliğini destekliyor.

Öte yandan üstün konfor işlevleri de söz konusu. Örneğin ön tarafta ısıtma ve soğutma özelliğine deri koltuklar var. Ayrıca BOSE Premium ses sistemi kabin içi deneyimi ileriye taşıyor. 12,3 inç çift entegre bilgi ve multimedya ekranları teknoloji vurgusu yapıyor. Göz hizası ekranı ek işlevsellik sağlıyor. Kızaklı hareketli orta konsol ise kabin içinde ek işlevsellik. Gizli otomatik kapı kolları ise verimliliği destekliyor. Ayrıca diğer elektrikli Hyundai modellerinde olduğu gibi ısı pompası da var.

COMMENTS

WORDPRESS: 0