NİSSAN HYPER ADVENTURE

NİSSAN HYPER ADVENTURE

JAECOO J7

Nissan Hyper Adventure, markanın yeni nesil çevreye duyarlı elektrikli araç konseptini ortaya koyuyor.
Nissan, Japonya Mobilite Fuarı kapsamında birçok konsept tanıttı. Bunlardan biri de Nissan Hyper Adventure. Konsept otomobil markanın yeni nesil çevreye duyarlı elektrikli araç vizyonunu ortaya koyuyor.

Konsept otomotibl, çevre dostu bir yaşam tarzını hedefliyor. Açık hava maceralarını destekleyen bir spor SUV.

Hayatı kolaylaştıran çözümlere sahip. V2X (araçtan her şeye) teknolojisi bunlardan biri. Böylece her zaman ve her yerde elektrik ihtiyacını karşılıyor. Ama aynı zamanda çevreye saygılı olmaya devam ediyor.

NİSSAN HYPER ADVENTURE HER YERDE ARAÇTAN ŞARJ

İster yakın çevrede bir hafta sonu gezintisi. İsterse de uzak diyarlara günler süren bir yolculuk. Nissan Hyper Adventure, açık havayı sevenlerin uzun süreli enerji ihtiyaçlarını karşılıyor. Yüksek kapasiteli batarya harici cihazları çalıştırma olanağı sağlıyor. Böylece kamp alanı aydınlatmalarını beslemek mümkün. Veya elektrikli jet ski şarj etmek de. Listeye buzdolabı, televizyon vs diye uzayabiliyor. Bu kadarla da kalmıyor. V2G ile fazla enerjiyi şebekeye aktarabiliyor. Ayrıca V2H ile yerel bir topluluğa da enerji sağlayabiliyor.

NİSSAN HYPER ADVENTURE ÖZEL DETAYLAR

Nissan Hyper Adventure özgün bir dış tasarımı sahip. Ayrıca aracın yan tarafını çapraz çizgili dinamik gövde panelleri süslüyor. Bunun dışında hava akımı ön rüzgarlıklardan yönlendiriliyor. Böylece yüksek aerodinamik performans elde ediliyor. Tavan ve yan camların tasarımı aerodinamik yapıyı destekliyor. Ayrıca tekerlekler ile ön ve arka tamponlar kramponlar ve dişlere sahip. Bu da karlı bölgelerde hareket kolaylığı sağlıyor.

İç mekan özellikleri her durumda sürüşü kolay ve konforlu hale getiriyor. Örneğin ön camın alt kısmına bağlanan ön konsol geniş bir görüş açısı sağlıyor. Ayrıca iç mekanda çadır, kayak veya kano gibi ekipmanlar için alan da var. Arka koltuk sırası, bir aks üzerinde 180 derece dönüyor. Böylece aracın arkasına bakan rahat bir oturma alanı oluşuyor. Otomatik uzatılabilir ve geri çekilebilir basamaklar da ek kolaylık sağlıyor.

Konsept araç detaylarıyla farklı açık hava maceralarını destekliyor. Bu tür etkinlikleri konforlu ve güvenli kılmak üzere tasarlandı. Ayrıca iyi bir enerji kaynağı da sağlıyor.

Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0