HYUNDAİ KONA

HYUNDAİ KONA

CHERY ARRIZO8 PHEV

Hyundai Kona, B-SUV segmentine yeniden şekil veriyor. Fiyatlar 1.665.000 TL ile 1.855.000 TL arasında değişiyor.
Hyundai Kona tamamen yeni haliyle yollara çıkıyor. Yeni Kona tasarım, teknoloji ve motorlarıyla tamamen yeni. Dahası tüm bu özelliklerle B-SUV segmentine yeni bir soluk getiriyor. Segmentin standartlarını yeniden belirliyor.

Hyundai KonaŞIK TASARIM ÖĞELERİ

Hyundai Kona tasarımıyla sınıfındaki diğer modellerden ayrışıyor. Daha özgün bir duruşa sahip. Ön ve arkada yer alan çizgi şeklindeki aydınlatma grubu bir özgün. Profilden bakıldığında da özgün tasarım öğeleriyle ayrışıyor. Köşeli ve şişkin çamurluklar kadar kapıların alt bölgesindeki ışık oyunları da dikkat çekiyor. Çamurluklara entegre far tasarımı da yine özgün. Görmeye alışkın olduğumuz yerde bir far olmaması da.

B-SUV modelin sportif karakteri ise entegre ön ve arka lambalara sahip çamurluk eklentileriyle daha dinamik bir hale getiriliyor. Kama oranlarına sahip yan paneller de tavan hattından arka spoylere kadar uzanan karakteristik krom çıta ile vücut buluyor. Özel olarak tasarlanmış çok kollu 18 inç jant tasarımı ise KONA’nın tüm versiyonları için bir ilk.

Elektrikli Kona görsel olarak diğer kardeşlerinden ayrışıyor. Örneğin ön tampondaki radyatör ızgarası, yerini üç boyutlu bir süslemeye bırakıyor. Daha fazla vurgu için benzinli ve hibrit versiyonlarda siyah çamurluk kaplaması devreye giriyor.

Hibrit versiyon üst ve alt aktif hava kanatçıklarına sahip. Benzinli motorlarda ise daha düşük sürtünme katsayısı için üst hava kanatçığına sahip. Performanstan ilham alan N Line versiyonu ise detaylarıyla sportif bir görüntü ortaya koyuyor. Kanat şeklinde tampon, çift susturucu ve gümüş renkli marşpiyel detaylardan bazıları. Daha agresif ön ve arka tasarım için plastik ekler devreye giriyor. Ayrıca 18 inçlik özel alaşım jantlar görüntüyü tamamlıyor.

Hyundai KonaDAHA FERAH İÇ MEKAN

Yeni Kona daha geniş iç mekanıyla dikkat çekiyor. Önceki nesle kıyasla 60 mm daha uzun aks mesafesi iç mekana olumlu etki ediyor. Diz mesafesi 77 mm artıyor. Ayrıca arka koltuklarda baş mesafesi 11 mm artıyor. Bunun dışında 1.402 mm ile sınıfının en cömert arka koltuk omuz mesafesine sahip. Sadece 85 mm kalınlığındaki koltuklar arka yolculara daha fazla yaşam alanı sağlıyor.

İki farklı iç mekan döşemesi söz konusu. Standart siyah tek renkli iç mekan kırmızı dikişli N Line versiyonda sunuluyor. Diğer versiyonlarda ise gri çift tonlu seçenekle devreye giriyor.

Elbette bu kadarla kalmıyor. Örneğin direksiyonun arkasına yerleştirilen sütun tipi elektrikli vites kolu da dikkat çekiyor. Bu uygulama orta konsolda ek alan kazandırıyor. Böylece bardak tutucular, saklama gözleri ve geniş orta konsolla iç mekan işlevsellik kazanıyor.

Normal kullanımda 466 litre bagaj söz konusu. Bu sınıf için gayet doygun bir değer. Ayrıca katlanan arka koltuklarla işlevsellik artıyor. Böylece bagaj hacmi 1.300 litreye ulaşabiliyor.

Kokpit sürücü odaklı bir mimariyle sahip. 12,3 inçlik entegre çift ekranıyla kokpit tasarımı teknoloji vurgusu yapıyor. Ayrıca yatay kokpit mimarisi kabin içi ferahlık hissini ileriye taşıyor.

Hyundai KonaBİRÇOK TEKNOLOJİK ÖZELLİK

Kona birçok teknolojik özellikle hayatı kolaylaştırıyor. Akıllı elektrikli bagaj kapağı bunlardan biri. Kullanıcı, bagaj kapağının açılma yüksekliğini ve hızını bilgi-eğlence sistemi ekranından ayarlıyor. Ayrıca bagaj kapağının tercih edilen yüksekliğinde üç saniye boyunca kapatma düğmesine basarak seçebiliyor. Kablosuz şarj ve birçok şarj bağlantı noktaları da hayatı kolaylaştırıyor. Bunun dışında 12V elektrik prizi de yer alıyor.

MOTOR VE ŞANZIMAN SEÇENEKLERİ

Hyundai Kona, farklı motor seçenekleriyle seçim özgürlüğü sunuyor. Benzinli cephesinde iki seçenek söz konusu. Giriş seviyesinde 120 PS ve 200 Nm ile 1.0 T-GDi Elite DCT yer alıyor. Daha fazla performans için 198 PS ve 265 Nm tork ile 1.6 T-GDi N Line devreye giriyor. Hibrit cephesinde 141 PS ve 265 Nm ile 1.6 lt GDi Hibrit var. Tüm motor seçenekleri çift kavramalı şanzımanla yola çıkıyor. Benzinliler 7 ve hibrit ise 6 vitesli. Diğer versiyonlarda güç ön aksa aktarılıyor. Sadece N-Line versiyonu dört tekerlekten çekişli olarak yollara çıkıyor.

Şimdilik listede üç seçenek var. 1.0 T-GDI 120 PS Elite 1.665.000 TL. 1.6 T-GDI 198 PS 4×4 N-Line 1.885.000 TL. 1.6 GDI HEV 141 PS 1.855.000 TL. Elektrikli ve dördüncü versiyon ise son çeyrekte gelecek.

COMMENTS

WORDPRESS: 0