TOYOTA LAND CRUİSER PRADO

TOYOTA LAND CRUİSER PRADO

MERCEDES E-SERİSİ

Toyota Land Cruiser Prado, gücünü 70 yılı aşan köklerinden alıyor.

Yeni Toyota Land Cruiser Prado görücüye çıktı. Land Cruiser Prado 70 yılı aşkın süredir güç ve dayanıklılığın simgesi. Yeni nesil de tüm bu özelliklerle yollara çıkıyor. Yeni model, efsanevi Land Cruiser DNA’sını yeni teknolojilerle birleştiriyor. Böylece günlük kullanıma daha uyumlu bir yapı sergiliyor. Elbette üstün arazi performansından ödün vermiyor. Yeni Toyota Land Cruiser Prado, 2024’ün ikinci çeyreğinden itibaren Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak.

Toyota Land Cruiser PradoTOYOTA BJ İLE 1951 YILINDA DOĞDU

Her şey 72 yıl önce başladı. Tam olarak 1 Ağustos 1951 tarihinde Toyota BJ olarak dünyaya gözünü açtı. Tanıtıldıktan kısa bir süre sonra ise Fuji Dağı 6. İstasyonuna kadar tırmandı. Böylece gücünü ve dayanıklılığını kanıtlamış oldu. Toyota Land Cruiser ilk günden itibaren en zorlu şartlarla baş edecek niteliklere sahipti. Her zaman en zorlu şartları aşarak yolcularını güvenle yerine ulaştırıyordu. Böylece dünyanın farklı bölgelerinde sadık hayran kitleleri kazandı. Efsane haline geldi.

Yollara çıktığı günden günümüze 170’in üzerinde ülke ve bölgede yollara çıktı. Yine bu sür boyunca 11,3 milyonu aşan satış adedine ulaştı. Böylece Land Cruiser, Toyota’nın en çok satan modellerinden biri oldu.

Toyota Land Cruiser PradoGELENEKSEL VE MODERNİ HARMANLAYAN TASARIM

Her zaman olduğu gibi yeni Land Cruiser Prado da en zor koşullarla baş edebileceğini gösteriyor. Ama aynı zamanda bu ölümsüz tasarımı modern bir yaklaşımla birleştiriyor. Yeni Land Cruiser, köklerine dönüş tasarım diliyle öne çıkıyor. Yani her zaman maceracı görünümüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Önceki nesle kıyasla hatları biraz daha keskin. Ayrıca köşeleri daha belirgin. Böylece daha fazla off-road vurgusu yapıyor. Bunun dışında gövde parçaları bir hasar durumunda kolayca değiştirilebilecek şekilde tasarlandı.

Toyota Land Cruiser Prado5 METRELİK DEV

Yeni Land Cruiser daha önce de olduğu gibi heybetli boyutlara sahip. Ayrıca silueti ile bir Land Cruiser olduğunu ilk göz temasında vurguluyor. Yatay tasarım çizgileri daha güçlü bir görünüm sağlıyor. Land Cruiser Prado 4.920 mm uzunluğa sahip. Ayrıca genişliği 1.980 mm ve yüksekliği 1.870 mm. Bunun dışında aks mesafesi ise 2.850 mm.

Elbette heybetli boyutlar geniş bir iç mekana işaret ediyor. Beş veya yedi koltuklu olarak tercih etmek mümkün. Türkiye’de ise mevcut modelde olduğu gibi yedi koltuklu olarak yoluna devam ediyor. Elbette son derece lüks ve konforlu bir kokpite sahip. Ayrıca asfalt dışı yollarda da rahat bir sürüş sunacak tasarımıyla da öne çıkıyor.

Toyota Land Cruiser PradoGÜÇLÜ MOTOR SEÇENEKLERİ

Haliyle zorlu koşullarda onu destekleyecek motor seçenekleri söz konusu. Biri dizel ve ikisi benzinli üç motor seçeneğine sahip.

Türkiye pazarında 2.8 litrelik turbo dizel motorla gelmesi planlanıyor. Bu motor yakıt verimliliği ve yüksek performansı dengeleyen yapısıyla öne çıkıyor. 204 HP güç üreten motor, yeni sekiz ileri Direct Shift otomatik şanzımanla eşleşiyor.

Bunun dışında yeni TNGA 2.4 turbo motor benzinli motor da olacak. 279 HP güç üretiyor. Sekiz ileri Direct Shift otomatik şanzımanla gücünü yola aktarıyor. Diğer benzinli motor seçeneği ise 163 HP gücüne sahip 2.7 litre.

Elbette paketi zengin konfor ve güvenlik donanımları tamamlıyor.

LAND CRUİSER PRADO FİRST EDİTİON

Yeni Land Cruiser Prado, Avrupa’da özel bir “First Edition” model ile yollara çıkacak. Üretim adedi ise 3 bin ile sınırlı olacak. Bu versiyon özel tasarımıyla birlikte modelin eşsiz geçmişine sahip detaylara sahip olacak. Versiyonda bulunan özel detaylar arasında klasik yuvarlak farlar ve farklı gövde renkleri olacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0