NSU SERGİSİ

NSU SERGİSİ

AUDI E-TRON

NSU Sergisi ile, 150 yıllık İnovasyon, Cesaret, Dönüşüm.

Audi, iki özel yıldönümü için, iki özel sergi düzenledi. Sergiler Alman Motosiklet ve NSU Müzesi Neckarsulm işbirliğiyle hayata geçirdi. Sergiler NSU’nun 150. Yılını kutluyor. Aynı zamanda Audi Sport GmbH’nin 40. yıl dönümü de.

İki ortak, tek tema: NSU. Audi ve Neckarsulm şehri, geleneksel NSU markasının 150. yılını kutladı. Audi Tradition ve Alman Motosiklet ve NSU Neckarsulm Müzesi özel bir kutlamaya imza attı. Bir yandan Audi, 150. yıl için Audi’nin Neckarsulm fabrikasının köklü geçmişini kutladı. Diğer yandan NSU tarihini andı: “İnovasyon. Cesaret. Dönüşüm. 150 Yıl NSU”.

NSU sergisiÖRGÜ ATÖLYESINDEN, AUDI FABRIKASINA

Audi ve NSU markası Neckarsulm ile yakın bir bağa sahip. Şehir ismini Neckar ve Sulm nehirlerinin birleştiği şehirden alıyor. Bisikletten motosiklete ve otomobile benzersiz bir tarih geçmişe sahip. Söz konusu geçmiş 150 yıl öncesine uzanıyor.

1873‘da Christian Schmidt ve Heinrich Stoll bir örgü atölyesi kurdular. Bu küçük atölye daha sonra NSU Motorenwerke AG’ye dönüştü. Ardından Audi’nin Neckarsulm fabrikasına. Serginin açılışıyla, sergiyle aynı adı taşıyan bir yıldönümü dergisi de çıktı. Bu dergi 176 sayfa ve 12 makaleden oluşuyor. Elbette şirketin 150 yıllık tarihini geniş bir perspektifle ele alıyor.

NSU markasının tarihi; yenilikler, cesur kararlar ve olağanüstü kişiliklerle öne çıkıyor. Müzede bunlara ait pek çok örnek yer alıyor. Dünya şampiyonu motosikletlere emsalsiz örnek olan dört silindirli NSU 500 yarış motosikleti. Rekor kıran araçlar ve prototipler de var. Ayrıca müzenin kalıcı koleksiyonundan 85 NSU gibi 100’ün üzerinde NSU da.

NSU sergisiALÜMİNYUM YUMURTA DA SERGİDE

“İnovasyon. Cesaret. Dönüşüm. 150 Yıl NSU” sergisi ayrıca Audi Forum’da yer aldı. Toplam 19 otomobil yer aldı. Ayrıca 22 moped, motorlu scooter ve motosiklet. Bunun dışında 9 adet de bisiklet. Ayrıca ilk Wankel motor da sergide yer aldı. Stoll örgü makinesi ile 1:4 ölçekli alüminyum yumurta da sergide vardı. Alüminyum yumurta, 1910’ların başından kalma NSU tip 8/24 PS’nin takma adı. Gövdesi alüminyumdan üretilmişti. Bu, Neckarsulm fabrikasında hafif yapı yolunda atılan ilk adımdı.

NSU sergisiAUDI SPORT’UN 40 YILI

Audi Forum’daki özel serginin bir parçası olarak bir başka özel sergi daha yaptı. Bu, Audi Sport GmbH’nin 40. yıl dönümü kapsamında “Büyüleyicilik Performansla Buluşuyor” sergisi. Audi iştiraki, 1983 yılında birkaç çalışanla quattro GmbH olarak kuruldu. Bugün gelinen noktada dört halkalı markanın sportif ve ayrıcalıklı imajını şekillendiriyor. Ayrıca sergi zengin bir içeriğe sahipti. Audi koleksiyonundaki ilk aksesuarlardan, araç kişiselleştirme seçeneklerine kadar zengin bir çeşitlilik kapsıyor. Ayrıca o yıllarda quattro GmbH tarafından geliştirilen ilk otomobil sergide yer aldı. Bunun dışında mevcut yüksek performanslı modellere kadar kırk yıllık geçmiş sergide hayat buluyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0