DACIA SPRING

DACIA SPRING

JEEP AVENGER ELEKTRİK

Dacia Spring, Türkiye’nin en ulaşılabilir elektrikli modeli olarak 875.000 TL’den yollara çıkıyor.

Dünya lansmanıyla kısa sürede en popüler elektrikli modellerden biri haline geldi. Yeni Dacia Spring, ulaşılabilir tamamen elektrikli otomobil deneyimini Türkiye’ye taşıyor. Hem de Kullanıcılara 875.000 TL lansmana özel fiyatıyla oldukça erişilebilir. Ayrıca lansman ayına özel ilk bakım hediyesiyle.

Dünya lansmanından bu yana 110 bin adedin üzerinde sipariş aldı. Ayrıca 2022 yılında Avrupa’da bireysel kullanıcılara en çok satan üçüncü elektrikli otomobil oldu. Bunun dışında AUTOBEST tarafından “2022 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil” seçildi. Diğer yandan Avrupa’nın bağımsız kuruluşu Green NCAP’ten 5 yıldızla aldı. Ayrıca yakıt verimliliği ile de çok sayıda ödül de aldı.

Dacia SpringYENİ DACİA SPRİNG, EXTREME DONANIMI

Extreme donanımı yeni malzemeler ve yenilikçi özelliklerle maceracı esintilerine sahip. Extreme donanımını bakır rengiyle öne çıkıyor. Uygulama aracın farklı yerlerinde göze çarpıyor. Örneğin tavan barlarında veya yan aynalarda. Ayrıca jant göbeklerinde ve farların altında. Bunun dışında bagaj kapağındaki Dacia logosunda ve iç detaylarda.

Dacia Spring, özel renk olarak tamamen yeni Arduvaz Mavi ile yollara çıkıyor. Su Mavisi, Elmas Gri, Buz Beyazı, Magma Kırmızı ve Yosun Yeşili diğer renkler.

Aracın dış tasarım dahil farklı yerlerinde topoğrafik desenler yer alıyor. Bu desenler iç mekanda da karşımıza çıkıyor. Örneğin kapı eşiklerinde. Veya ön kauçuk paspaslarda. Bunun dışında dış tasarım gibi içeride de bakır süslemeler söz konusu. Örneğin ön kapı panellerinde. Veya havalandırma ızgaralarında. Ayrıca navigasyon ekranında ve çerçevesinde.

Dacia SpringGÜÇLÜ ELECTRIC 65 MOTOR

Dacia Spring Extreme, yüksek performanslı ELECTRIC 65 motorla yollara çıkıyor. Motor 65 hp/48 kW güce sahip. Yüksek tekerlek torku ile hem şehirde hem de otoyollarda dinamik bir hızlanma sağlıyor. Örneğin 0’dan 50 km/s hıza 3,9 saniyede ulaşıyor. Ayrıca WLTP ortalama döngüsünde 220 km menzile sahip. WLTP Şehir içi döngüsünde ise menzil 310 km. Günlük 30 km (Avrupa ortalaması) ile bir haftanın üzerinde şehir içi sürüş mümkün.

Dacia Spring farklı şarj çözümlerini destekliyor. Örneğin ev tipi priz dışında duvar kutunda şarj da mümkün. Veya bir saatten az bir sürede %80’e kadar hızlı da mümkün.

Dacia SpringKONFORLU VE ŞIK İÇ MEKAN

Yeni Dacia Spring temel gereksinimlere odaklanan şık bir iç mekana sahip. Konsoldaki tüm kumandalara tek bakışta erişim sağlıyor. Ayrıca döner vites butonu kullanım kolaylığı sağlıyor. Dokunmatik 7 inçlik bilgi-eğlence sistemi günlük bağlantı gereksinimlerini karşılıyor. Apple CarPlay™ ve Android Auto™ akıllı telefon desteği sağlıyor. Bluetooth® ve USB girişleri günlük hayatı destekliyor. Ayrıca geri görüş kamerası kullanım kolaylığı sağlıyor.

Dacia Spring dışardan bakıldığında kompakt bir SUV görünümüne sahip. İçerisi ise geniş bir yaşama alanı vaat ediyor. Örneğin arkada 100 mm diz mesafesine sahip. Normal kullanımda 290 litre bagaj sağlıyor. Bunun dışında katlanan arka koltuklarla hacim 620 litreye ulaşıyor. Ayrıca kabin içinde toplamda 23,1 litre saklama alanı söz konusu.

Dacia Spring, Türkiye’nin en ulaşılabilir elektrikli modeli olarak 875.000 TL’den yollara çıkıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0