LEGO TECHNIC PEUGEOT 9X8

LEGO TECHNIC PEUGEOT 9X8

SKYWELL SKYHOME EV

LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 gerçek yarış otomobilinin birebir LEGO modelini hazırladı.

Peugeot TotalEnergies Ekibi, 9X8 Hypercar ile tamamen yeni bir mühendislik mücadelesine girişti. Ekip, yeni hibrit Hypercar’ı, LEGO® Technic™ formunda yeniden ortaya koyuyor. LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar, otomobil tutkunları kadar LEGO fanatikleri için de büyük bir heyecan yaratıyor.

LEGO Group ve PEUGEOT Sport ekipleri, örnek bir mühendislik yaklaşımı ortaya koydu. Ekip 9X8 Hypercar için 1:10 ölçekli, 1.775 parçadan oluşan detaylı bir model üretti. Söz konusu modelin ürün kodu 42156. Ayrıca model 50 cm uzunluğa sahip. Genişliği 22 cm. Bunun dışında Yüksekliği ise 13 cm.

LEGO TECHNIC PEUGEOT 9X8ÇOK ÖZEL DETAYLAR

Bu yeni LEGO Technic modeli, genel siluetinden özenle şekillendirilen detaylara kadar 9X8’in göz alıcı tasarımını en iyi şekilde yansıtıyor. Ayrıca 9X8, PEUGEOT’nun elektrikliye geçiş yaklaşımını gözler önüne seriyor. Aynı zamanda markanın rekabetçi yönünü de somutlaştırıyor.

LEGO TECHNIC PEUGEOT 9X8ÖZENLİ DETAYLAR

Model, gerçek dört tekerlekten çekişli 9X8’deki bazı detayları bünyesinde barındırıyor. Örneğin elektrikli 7 vitesli şanzıman bunlardan biri. Veya benzersiz kapılar. Ayrıca hibrit güç-aktarma sistemi de modelde yer alıyor. Bunun dışında gelişmiş süspansiyon da. Böylece zarif profili dahil her bir ayrıntısı yeni modele büyük bir özenle aktarıldı. V6 motoru dışında karanlıkta parıldayan ışık öğeleri gibi ayrıntılar, gerçek yarış heyecanını yansıtıyor.

50 CM BOYUNDA

Hem yarış hem de LEGO hayranlarını heyecanlandıran bir model. LEGO Technic serisinin yeni üyesi, tamamlandığında 50 cm uzunluğa ulaşıyor. Ayrıca 22 cm genişliğe sahip. Bunun dışında 13 cm yüksekliğe sahip. Ayrıca yarış otomobilinin LEGO modeli ilk gerçek yarışına çıkmadan tanıtıldı. Gerçek 9X8, FIA Dünya Avrupa Şampiyonası’ kapsamında ilk kez yarışacak. Söz konusu yarış 10-11 Haziran tarihlerinde koşulacak. Portekiz’deki Le Mans 24 Saat gerçek yarış otomobili için önemli bir sınav niteliğini taşıyor.

LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24 Saat Le Mans Hypercar otomobil seti, 1 Mayıs’tan itibaren LEGO Mağazaları ve www.LEGO.com üzerinden satışa sunuluyor.

LEGO TECHNIC PEUGEOT 9X8ÜRÜN BİLGİSİ: (42156)
Yaş:
        18+
Ebatlar:
Yükseklik 13 cm, Uzunluk 50 cm, Genişlik 22 cm
Ürün ismi:           
LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar
Parça sayısı:       
1.775
Fiyat:    
199.99€

COMMENTS

WORDPRESS: 0