ID.7

ID.7

OPEL FRONTERA

ID.7, üst orta sınıftaki ilk tamamen elektrikli Volkswagen modeli 700 km’ye kadar menzil sağlıyor.

Volkswagen’in üst orta sınıftaki ilk küresel elektrikli modeli. Ayrıca yaklaşık beş metre uzunluğa sahip. Üstelik gelişmiş güç-aktarma sistemleri 700 kilometreye varan menzil sağlıyor. Bunun dışında geniş iç mekan ve üst sınıf teknolojiler uzun yol konforunu destekliyor. 2023 yılı içinde Avrupa ve Çin’de yollara çıkacak. 2024’ten itibaren Kuzey Amerika ve Türkiye’de yollarıyla buluşacak.

ID.7ÜRÜN GAMININ EN GÜÇLÜSÜ

ID.7, tamamen yeni, yüksek verimli güç-aktarma nesline sahip ilk MEB modeli. 210 kW/286 PS ile ürün gamındaki en güçlü ve en yüksek torklu elektrikli model. Sistem, Kassel’de (Almanya) Volkswagen Group Components ile birlikte geliştirildi. Yine burada üretiliyor.

ID.7700 KM’YE VARAN MENZİL

Her şeyden önde yeni elektrikli güç-aktarma sistemi enerji tüketimi açısından optimize edildi. Ayrıca batarya boyutlarına bağlı olarak 700 kilometreye kadar WLTP menzili sağlıyor. Bunun dışında 200 kW’a kadar şarj kapasitesi öngörülüyor. Böylece ID.7, uzun mesafe kullanımı açısından da uygun bir model olarak öne çıkıyor.

MODERN FASTBACK TASARIMI

Diğer yandan ID.7 sıkıcı, geleneksel, sıradan sedan değil.  Bunun yerine müşterilerin beklentilerine cevap veren modern bir fastback tasarım söz konusu. Neredeyse beş metre uzunluğa sahip. Ayrıca gelişmiş aerodinamik prensiplere göre tasarlandı. Tavanı coupe tarzında zarif bir şekilde arkaya doğru eğimli. Bu eğimli tavan çizgisi araç donanımına bağlı olarak yaklaşık 0,23 gibi mükemmel bir sürtünme katsayısı sağlıyor. Ayrıca uzun dingil mesafesi ve kısa aks uzantıları bolca yaşam alanı yaratıyor.

ID.7YENİ KULLANIM KONSEPTİ

ID.7 ile birlikte bilgi-eğlence ekranına entegre yeni bir kullanım konsepti devreye giriyor. Söz konusu yeni kullanıcı deneyimi birçok öğeden oluşuyor. 38 cm (15 inç) bilgi-eğlence ekranı. Ayrıca artırılmış gerçeklik head-up display. Bunun dışında bilgi-eğlence sistemine entegre klima kullanım konsepti. Ayrıca serbestçe atanabilen sık kullanılanlar düğmeler. Dahası arkadan aydınlatmalı dokunmatik kaydırma bandı.

GELİŞMİŞ KONFOR SEVİYESİ

Ayrıca yeni ID.7, daha çok lüks sınıta rastlanan birçok yenilikçi özelliğe sahip. Örneğin yeni masaj işlevine sahip koltuklar bunlardan biri. Ayrıca elektronik olarak karartılabilen panoramik cam tavan da bu sınıfta yenilikçi bir özellik. Bunun dışında birçok işlev gibi, tavan da sesli komutla çalışıyor. Dahası soğutma veya ısıtma dışında kurutma işlevine sahip Climatronic koltuklar da özel. Öte yandan AGR onaylı koltuklarda masaj işlevi de bulunuyor. Opsiyon listesindeki çeşitlilik Harman Kardon imzalı 700 watt’lık ses sistemine kadar uzanıyor. Ayrıca tüm bu konfor özelliklerini gelişmiş sürüş destek sistemleri tamamlıyor.

ID.72026’YA KADAR ON YENİ MODEL

Yeni ID.7 sadece bir başlangıç. Volkswagen 2026 yılına kadar on yeni elektrikli model daha tanıtacak. Sadece bu yıl ID.3, uzun dingil mesafene sahip ID. Buzz ve ID.7 tanıtılacak. Ayrıca 2026 yılında elektrikli bir kompakt SUV yollara çıkacak. Yine aynı yıl ID. 2all modeli seri üretime girecek.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0