FORD EXPLORER

FORD EXPLORER

ROLLS-ROYCE SPECTRE

Ford Explorer, ikonik Amerikan otomobil kültürünü modernize ederek Avrupa’ya uyarladı. Elbette modern SUV çağa uygun olarak elektrikli.

Ford, Alman mühendisliğini çarpıcı Amerikan tarzıyla birleştirdi. Üstelik tamamen elektrikli. Yeni Ford Explorer, markanın yenilikçi elektrikli otomobil modellerinin öncüsü. Orta boyut SUV beş kişilik geniş, donanımlı ve konforlu bir yaşama alanı sağlıyor.

Bir elektrikli otomobil olarak optimize edilen bir aerodinamik tasarım söz konusu. Geleneksel ızgara yerine kullanılan kalkan şeklindeki ızgara öne çıkıyor. Bu ızgara yeni elektrikli otomobil hamlesinde Ford’un karakteristik tasarım öğesini oluşturuyor.

Ford Explorer

GELİŞMİŞ BİR DENEYİM

Yeni Explorer, Almanya’da tasarlanıp üretildi. Benzersiz bir dijital deneyim ile gelişmiş bağlantı özellikleri sağlıyor. Ayrıca geniş dokunmatik ekran hareketli yapısıyla deneyimi yeni bir seviyeye taşıyor. Dahası teknolojik donanım hareket halindeyken gelişmiş bağlantı özellikleri sağlıyor. SYNC Move sadece görsel bir şölen değil, aynı zamanda gelişmiş bir teknoloji. Böylece kullanıcıya çok sayıda bağlantılı hizmet ve özelliğe erişim sağlıyor. SYNC Move, Android Auto ve Apple CarPlay uyumlu.

Ford Explorer

İŞLEVSEL İÇ MEKAN

Ford Explorer beş kişilik bir aileyi rahat ettirecek genişliğe sahip. Ayrıca bagaj hacmi 470 litre. Elbette hacimle bitmiyor. Bunun dışında çeşitli işlevsel özellik de devreye giriyor. Sürücü ve ön yolcu arasında 17 litrelik bir konsol var. Bunun dışında 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar için alan sağlayan özel bir dolap. Ayrıca akıllı bagaj kapağı gibi özellikler yeni standartlar belirliyor. Yenilikçi bir tasarımı kaliteli malzemeler destekliyor. Sportif koltuklar, devrim niteliğinde gelişmiş ses sistemi paketi tamamlıyor.

HIZLI VE KOLAY ŞARJ

Elbette bir elektrikli otomobilde şarj önemli bir konu. Ford Explorer hızlı ve kolay şarj özelliği ile öne çıkıyor. Seyahat anında yoldaki en uygun şarj noktalarını buluyor. Şarj öncesinde batarya için ön ısı hazırlığı yapıyor. 25 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj oluyor.

ZENGİN DONANIM

Çok sayıda donanım kabin deneyimini üst seviyeye taşıyor. Isıtmalı ön koltuklar ve direksiyon. Masaj özelliğine sahip sürücü koltuğu. Ayrıca çift bölgeli iklim kontrolü. Bunun dışında anahtarsız giriş ve akıllı bagaj kapağı. Hepsi de konfora katkı sağlıyor. Bunun dışında şerit değiştirme yardımcısı. Hatta güvenli araçtan inme yardımcısı gibi işlevler güvenliği destekliyor.

Yeni SUV, Explorer ve Explorer Premium olarak iki özel versiyonla yollara çıkıyor. Tamamen elektrikli yeni Explorer, yılsonu itibariyle Avrupa’da siparişe açılacak. Türkiye’de ise önümüzdeki dönemde kullanıcılarla buluşacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0