OPEL ASTRA-E

OPEL ASTRA-E

MASERATI GRECALE

Opel Astra-e yollara çıkmaya hazırlanıyor. Elektrikli Astra 2023 yılının ikinci yarısında Türkiye yollarına çıkacak.

Opel, 2028 itibarıyla Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olmayı planlıyor. Marka, Mokka ve Corsa’dan sonra Astra’nın da tamamen elektrikli versiyonunu yollara çıkartıyor. Tarihi başarılarla dolu Astra ilk kez tamamen elektrikli olarak yollara çıkacak.

Opel Astra-eİKİNCİ YARIDA TÜRKİYE’DE

Elektrikli versiyon ile Astra ailesi zengin bir motor çeşitliliği ile öne çıkıyor. Astra ve Astra Sports Tourer verimli içten yanmalı motorlara ek olarak elektrikli olarak satılacak. Ürün gamının üst noktasını oluşturacak. 2023 baharından itibaren siparişe açılacak. Türkiye’de ise 2023 yılının ikinci yarısından itibaren satılacak.

Opel Astra-eGÜNLÜK KULLANIMA UYGUN, SIFIR EMİSYONLU

Elektrikli Astra, sıfır emisyonlu ve heyecan verici bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Tüm Astra versiyonları gibi, yalnızca tasarımlarıyla değil aynı zamanda performansıyla da dikkat çekiyor. Elektromotor 115 kW/156 HP güç ve 270 NM tork sağlıyor. Böylece hızlı bir kalkış ve etkileyici bir hızlanma deneyimi oluşuyor. Ayrıca çoğu elektrikli otomobilin aksine yeni Astra-e 170 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Bunun dışında kullanıcı Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç moddan birini seçebiliyor.

Opel Astra-e416 KM’YE VARAN SÜRÜŞ MENZİLİ

Yeni Astra-e, WLTP’ye göre 416 km’ye varan tamamen elektrikli sürüş menzili sağlıyor. Verimliliğe önem veren mühendisler, kompakt batarya ile örnek bir menzil elde etmeyi başardı. Yeni Astra-e, 100 kilometrede sadece 12,7 kWsa elektrik tüketiyor. Bu tüketim Astra-e’yi verimli bir araç yapıyor. Üstelik sadece günlük kullanım için değil, aynı zamanda uzun yolculuklar için de. Astra-e, 100 kW DC hızlı şarj istasyonunda yüzde 80 batarya kapasitesine yaklaşık 30 dakikada ulaşabiliyor. Elektrikli Astra standart olarak üç fazlı 11 kW dahili şarj cihazı ile donatıldı.

SINIF STANDARTLARINI BELİRLEYEN YAŞAM ALANI

Bataryalar daha fazla alan yaratmak için gövde altında yer alıyor. Böylece iç kısımda yolcular ve bagaj için alan kaybı oluşmuyor. Ayrıca bataryanın konumu sürüş dinamiklerine de olumlu yansıyor. Bataryanın konumu sürüş dinamiklerine olumlu yansıyor.

Opel Astra-eGÜVENLİKTEN ÖDÜN VERMEYEN ELEKTRİKLİ

Alcantara dahil farklı döşeme seçenekleri ile aktif spor koltuklar yüksek oturma konforu sağlıyor. Ayrıca AGR onaylı koltuklar gelişmiş ayar çeşitliliği ile konforu destekliyor.

İki adet 10 inçlik ekranıyla dijital Pure Panel modern bir kokpit deneyimi yaşatıyor. Gösterge paneli elektrikli araçlara özel içeriklere de sahip. Ayrıca yeni nesil sezgisel insan-makine arayüzü gelişmiş bir işlevsellik sağlıyor. Yeni IntelliDrive 2.0 birçok sürüş destek yardımcısını bir araya topluyor. Toplam 168 LED hücreye sahip IntelliLux LED® Pixel farlar da güvenliğe katkı sağlıyor.

HEYECAN VERİCİ VE İLK KEZ TAMAMEN ELEKTRİKLİ

Elektrikli Astra da cesur ve yalın tasarımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca tüm donanımlarda sportif bir ön tamponlu Opel Vizör ile yollara çıkıyor. Elmas kesim 18 inç alaşımlı jantlar, bir diğer dikkat çekici özellik olarak öne çıkıyor. Opel, yeni Astra-e ile kompakt sınıfta yeni bir sayfa açıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0