OPEL ASTRA GSE

OPEL ASTRA GSE

PEUGEOT 205 40 YAŞINDA

Opel Astra GSe, markanın elektrikliye geçiş hamlesini gözler önüne seriyor.

Opel elektrikli hamlesine devam ediyor. Marka, 2024 yılına kadar her modelin bir elektrikli versiyonunu satacak. Marka, 2028 yılında ise Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olacak. Opel, elektrikli ürün gamındaki sportif versiyonları GSe takısıyla yollara çıkarıyor. GSe, Grand Sport elektrik kelimelerinin kısaltması.

Markanın kompakt sınıftaki modeli Astra da iki gövde tipiyle elektrikli dünyasına katıldı. Markanın yeni stratejisi kapsamında Astra GSe ve Astra Sports Tourer GSe adını alıyor.

Kompakt versiyonun GSe versiyonu 165 kW/225 HP sistem gücü ve 360 Nm maksimum tork üretiyor. Astra GSe ve Astra Sports Tourer GSe 1,2-1,1 lt/100 km (WLTP) yakıt tüketiyor. CO2 emisyon değeri ise 26-25 gr/km. Ayrıca fren, hızlanma ve maksimum hız gibi kriterlerde sınıfının en iyilerinden biri.

Opel Astra GSeVERİMLİLİK VE PERFORMANSTA YENİ STANDARTLAR

Yeni modeller ayrıca sürüş keyfi için yeni standartlar belirliyor. Diğer kardeşlerine kıyasla GSe versiyonları daha çevik ve daha hassas sürüş özellikleri sergiliyor. Direksiyon, süspansiyon ve fren sistemleri, sürücüden gelen emirlere anında ve kontrollü bir yanıt veriyor. Opel Astra GSe modelleri 10 milimetre alçak özel bir şasi ile yollara çıkıyor.

Yeni modeller rakiplerine kıyasla; üstün viraj, fren ve yüksek hız dengesi sağlıyor. Direksiyonun sportif kurulumu GSe’ye özel. Ön ve arka yaylar ve amortisörler üstün sürüş dinamikleri ve konforu harmanlıyor. Amortisörler, KONI FSD teknolojisine sahip. Bu, yüksek frekanslarda ve düşük frekanslarda farklı sönümleme özellikleri sağlıyor. ESP ayarları da GSe modellerine özel. Ayrıca etkinleştirme eşiği dinamik sürüş davranışına uyacak şekilde ayarlandı.

Opel Astra GSeGSE TASARIM UNSURLARI

Yeni nesil Opel Astra, marka için cesur ve yalın tasarımın ifadesi. Haliyle GSe’nin tasarım ipuçları ona daha amaca yönelik bir görünüm kazandırıyor. 18 inç hafif alaşım jantlar Manta GSe konseptten miras. Özel ön tampon ve ön panel ile bagaj kapağındaki GSe logosu dinamik karakteri destekliyor. Alcantara süslü spor ön koltuklar sportiflik duygusunu vurguluyor. Koltuklar, AGR sertifikası ile üstün ergonomi ve rahatlık sağlıyor.

Aslında Opel için “GSe” logosu Grand Sport Enjeksiyon kelimelerinin kısaltmasıydı. Bu haliyle, Opel Commodore GS/E ve Opel Monza GSE örneğinde kullanılmıştı. Yeni haliyle GSe, Opel’in sportif alt markası olarak Grand Sport elektrik anlamına geliyor.

EFSANELERDEN İLHAM ALINDI

Opel, kısa bir süre önce Manta GSe’yi tanıtmıştı. Bu, 1970’lerin Manta efsanesinin modern bir yorumuydu. Bu konsept, 1970’lerin çizgilerinin günümüzde ne kadar ölümsüz olduğunu gösterdi. Ayrıca yarım asır önce kullanılan tasarımın günümüz modellerinde yeniden hayat bulmasına öncülük etti. Opel Manta GSe aynı zamanda Manta A’ya bir saygı duruşu niteliğini de taşıyor. Yeni Opel Vizör, ızgara, aydınlatma ve logo tek bir modülde birleştiriyor. Bu, markanın yeni marka yüzü. Tüm yeni Opel modellerinde bu Vizör yer alıyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0