YENİ – MASERATI GRECALE

YENİ – MASERATI GRECALE

CHERY ÜÇLÜSÜ

MasMaserati Grecale; V6 benzinli, hibrit ve Maserati tarihinin ilk tamamen elektriklisi “Grecale Folgore” olmak üzere üç farklı güç-aktarma sistemiyle yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Maserati GrecaleMODERN VE İDDİALI TASARIM

Maserati, adını pek çok modeli gibi bir rüzgârdan alan yeni SUV’u Grecale’yi tanıttı. Maserati Grecale, V6 benzinli motor; hibrit ve Maserati tarihinin ilk yüzde 100 elektriklisi olarak bir yıl sonra yollara çıkacak “Grecale Folgore” olmak üzere üç farklı güç-aktarma sistemiyle farklı beklentileri karşılıyor.

Maserati’nin yeni SUV’u iddialı dış boyutlarıyla dikkat çekiyor. Modena versiyonu 4.846 mm uzunluğa, 2.163 mm genişliğe, 1.670 mm yüksekliğe ve 2.901 mm aks mesafesine sahip.

Grecale’nin tasarımı, Maserati’nin MC20 ile başlattığı ve yeni modelleri benzerlerinden ayrıştıran tasarım yaklaşımını yansıtıyor. Otomobilin önünde konumlanan alçak ızgara ile karbon fiber kullanımlarıyla vurgulanan kıvrımlı gövde profili dikkat çekiyor. Aracın arka kısmında Giugiaro 3200 GT’den ilham alan bumerang stili stop lambaları göze çarpıyor. Tasarımdaki coupé etkisi sportif görünümü destekleyerek Grecale’yi daha da çarpıcı bir hale kavuşturuyor.

Maserati GrecaleSPORTİFLİK STANDART

Grecale; GT, Modena ve Trofeo olmak üç farklı versiyon ile satışa sunuluyor. Grecale GT, dört silindirli 300 beygirlik yarı hibrit sisteme sahip. Maserati Grecale Modena, dört silindirli 330 beygirlik yarı hibrit sistemle biraz daha fazla güce sahip. Grecale Trofeo, 530 beygir gücünde V6 motorla performanslı sürücülere hitap ediyor. Grecale Trofeo 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlıyor ve 285 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Comfort, GT, Sport, Corsa ve Off-Road olmak üzere beş sürüş modu deneyimini en üst düzeye çıkarıyor . Maserati Grecale ürün gamını 2023 yılında 400V teknolojisiyle tamamen elektrikli Grecale Folgore tamamlayacak.

Dijital ekranlar ve dokunmatik yüzeyler kabin içi deneyimi iyileştiriyor. 12,3 inç ile bugüne kadar bir Maserati’de kullanılan en büyük orta ekran yer alıyor. 8,8 inçlik dijital kumanda ekranı görsel ve işlevsel açıdan yenilikçi bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Grecale, kabin içerisinde benzersiz bir konfor, aynı zamanda benzeri olmayan bir ses deneyimi de yaşatıyor. Motorun Maserati’ye özgü ses kadar Sonus Faber Premium ses sistemi de yolculukları keyifli hale getiriyor.

GELİŞMİŞ BİLGİ-EĞLENCE SİSTEMİ

Grecale, yeni bilgi-eğlence sistemi Maserati Intelligent Assistant (MIA) hayatı kolaylaştırıyor. İsteğe bağlı olarak sunulan Head-up Display sürüş deneyimini iyileştiriyor. Araç içi deneyim, son teknoloji bilgi-eğlence sisteminden ve Maserati Connect ile yönetiliyor. Arıca Maserati Connect aynı zamanda acil durumlarda ve çalınma durumunda yardım sağlayarak güvenliği iyileştiriyor. Kullanıcı, akıllı telefon, akıllı saat veya sanal kişisel asistanlar üzerinden Connect Uygulaması ile Maserati’siyle her an iletişim kurabiliyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0