RENAULT AUSTRAL

RENAULT AUSTRAL

YENİ – RENAULT AUSTRAL

Ayrıca Renault Austral, markanın C segment hamlesinin bir sonraki ayağı. Renault zaten Arkana ve yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli ile bu segmentte atılım yapmıştı. Yeni Renault Austral’in, 2022 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa çıkacak.

Yeni Austral, dikkat çekici, atletik ve zarif bir dış tasarıma sahip. Özenle şekillendirilen geometrik çizgiler yüksek kalite duygusu yayarken, dışarıdan bakıldığında ideal gövde orantısı ile ferahlık hissi veriyor. Yeni Austral yedi farklı gövde rengine sahip. Ayrıca en üst donanım seviyesinde çift gövde rengi uygulaması devreye giriyor. Bunun dışında çoğu elmas kesim 17 inç ila 20 inç arasında özel jant tasarımlarıyla mevcut.

MODERN İÇ MEKAN

Yeni Austral’ın yüksek teknolojili kokpiti, 12,3 inçlik gösterge paneli ile 12 inçlik dikey bilgi-eğlence ekranını bir araya getiren geniş OpenR ekrandan oluşuyor. Ayrıca ön cama yansıtılan yeni 9,3 inçlik yükseltilmiş gösterge ekranı ile ekran sayısı daha da artıyor.

Renault AustralYeni Austral şık ve modern yapılı orta konsoluyla sürücü ve ön yolcunun yaşam alanlarını net bir şekilde ayırıyor. Kablosuz akıllı telefon şarjı ve pratik bir depolama alanına sahip ileri geri ayarlanabilir kol dayama hayatı kolaylaştırıyor. Ayrıca aerodinamik el desteği bilgi-eğlence ekranının kullanımını kolaylaştırıyor. Kaliteli malzemeler otomobilin iç mekanındaki kalite algısını ve sıcaklığı arttırıyor. İç ambiyansı “MULTISENSE” adındaki kişiselleştirilebilir ortam aydınlatması tamamlıyor.

KATLANAN ARKA KOLTUKLAR

Renault’nun ‘yaşanası otomobiller’ yaklaşımı yeni Austral ile devam ediyor. Yeni Austral, tasarımıyla tüm aileyi rahat ettiriyor. Arka koltuk yolcuları, 27,4 cm ile sınıfının en iyi diz mesafesinin keyfini sürebiliyor. Ayrıca iç mekânda herkesin kullanabileceği çok sayıda pratik saklama alanı var. Yeni Austral’daki toplam saklama alanı yaklaşık 35 litreyi buluyor. Tasarım oldukça modüler. Bazı versiyonlarda 2/3–1/3 oranında bağımsız katlanan arka koltuklar, 16 cm ileri-geri hareket edebiliyor.

Mild Hybrid veya Mild Hybrid Advanced versiyonlarında bagaj hacmi 500 litre VDA. Eller serbest elektrikli bagaj kapağı hayatı kolaylaştırıyor. Bunun dışında arka koltuk sırası katlanarak hacim 1.525 litre VDA’ya kadar çıkıyor.

GELİŞMİŞ SÜSPANSİYON

Renault Austral, İttifak’ın yeni nesil CMF-CD platformunu kullanan ilk Renault modeli. Yeni CMF-CD platformu, İttifak’ın uluslararası markalarının kompakt ve üst sınıf ürünlerinin yenilenmesini müjdeliyor. Yeni Austral dört tekerlekten yönlendirmeli, 4CONTROL Advanced özellikli bağımsız süspansiyon seçeneği ile sunuluyor. Dört tekerlekten yönlendirmeli versiyonlarda dönüş çapı 10,1 metre. Renault Austral şehir içi kullanım özellikleriyle de sınıfında rakipsiz. Bir şehir otomobili kadar yüksek manevra kabiliyetiyle sürüş keyfini yukarı taşıyor.

Renault AustralYeni Renault Austral, elektrik destekli yenilikçi motorlarla yollara çıkıyor. 200 PS’e kadar 400V beslemeli yeni nesil E-TECH Hibrit motorlar dışında, 130 bg 48V Mild Hybrid Advanced ve 140 PS / 160 PS 12V Mild Hybrid olmak üzere benzinli versiyonlar söz konusu.

MULTI-SENSE Advanced teknolojisi; Eco, Comfort ve Sport olmak üzere üç sürüş moduna sahip. Öte yandan dördüncü bir mod Perso (Kişisel), her ayarın kontrolünü sürücüye bırakıyor. Extended Grip Paketi ‘Kar’ ve ‘Tüm yollar’ olmak üzere iki ek mod içeriyor.

ARKAMYS SES SİSTEMİ

4CONTROL Advanced benzersiz bir konfor düzeyi, üstün manevra kabiliyeti ve benzersiz performans seviyesi vaat ediyor. Çok kollu arka akstaki yönlendirme sistemi ile arka tekerlekler ön tekerleklerin aksi yönünde maksimum 5° dönüyor. Böylece yeni Austral 10,1 metre dönüş çapı ile rakipsiz bir değere ulaşıyor.

Bilgi-eğlence sistemi OpenR Link, otomobili bir akıllı telefon kadar sezgisel hale getiriyor. OpenR Link multimedya sistemi; Google Haritalar, Google Asistan ve Google Play olmak üzere en iyi Google çözümlerini bir araya getiriyor.

Ayrıca yeni Austral ile Arkamys dışında Harman Kardon premium ses sistemi de olacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0