YENİ – SEAT ARONA

YENİ – SEAT ARONA

SÜRÜŞ – HYUNDAI KONA ELEKTRİK

Seat’ın crossover SUV modeli olan Arona, tamamen yenilenmiş haliyle 235.000 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Seat’ın kompakt crossover modeli Arona, yenilenen haliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Seat Arona’nın 1.0 EcoTSI 110HP DSG Style seçeneği 235.000 TL’den başlıyor. 7 ileri DSG otomatik şanzımanla sunulan 1.0 litrelik EcoTSI motor, 110 HP üç üretirken 200 Nm tork sağlıyor ve 4,8 lt/100 km tüketime sahip. 0’dan 100 km/s’ye 10,8 saniyede çıkan otomobil maksimum 190 km/s hıza ulaşabiliyor.

Arona’da Style, Xperience ve FR olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi bulunuyor.

Yeni Seat Arona’nın dış tasarımı, SUV kimliğini daha çok vurgulayacak şekilde yenilendi. Otomobilin ön tarafında yeni bir ön ızgara ve yeni bir tampon yer alıyor. Donanımlara göre değişik renklere sahip olan yeni ön spoyler ise yeni Seat Arona’ya daha sportif bir duruş katıyor.

Yeni Seat Arona’da standart olarak sunulan EcoLED ön farlar ve opsiyonel olarak tercih edilebilen Full LED mercekli ön farlar, otomobilin ön tasarımını güçlendirirken aynı zamanda daha iyi bir görüş ve daha düşük enerji tüketimi sağlıyor.

3 yeni alüminyum alaşımlı jant tasarımı ve Kamuflaj Yeşil, Asfalt Mavi ve Safir Mavi olmak üzere 3 yeni renk seçeneği yeni Seat Arona’da ilk defa sunuluyor. Daha benzersiz bir Arona isteyen müşteriler için ise 3 farklı tavan rengi seçeneği yer alıyor: siyah, gri ve ürün gamına yeni eklenen beyaz.

Yeni difüzör sportif görünümü destekliyor. Yeni modellere özel el yazısı model ismi ile ön kısmı mat ve kenarlarında parlak iki tonlu krom Seat logosuyla arka görünüm tamamlanıyor.

Yeniden tasarlanan iç mekan, malzemeler, bağlantılı teknolojileri ve aydınlatma sistemleri modern bir görünüm sunuyor.

Büyüyen dokunmatik ekran standart olarak 8,25 inç büyüklüğünde, opsiyonel olarak ise 9,2 inç büyüklüğünde alınabiliyor. Seat’ın diğer modellerinden de tanıdık olan 10,25 inç Dijital Gösterge Paneli de yeni Arona’da kullanılıyor. Çok fonksiyonlu spor deri direksiyon simidiyle tamamlanan yumuşak ön göğüs, yenilenen iç tasarımı tamamlıyor.

 

Yeniden tasarlanan havalandırma ızgaraları, donanıma bağlı olarak farklı renkte sunuluyor. FR donanımında kırmızı, Xperience donanımında yeşil ve Style donanımında ise gri renkte olan havalandırma ızgaraları; FR ve Xperience donanımlarında LED ambiyans aydınlatmasına sahip.

400 litrelik bagaj pratiklik de sağlıyor. Çift kademeli bagaj zemini çok yönlü bir kullanım sunuyor ve metal kancalar arka tarafa yerleştirilen eşyaların sabitlenmesine olanak sunuyor.

Standart olarak sunulan Full Link teknolojisinin yanı sıra, Navigasyon sistemiyle birlikte alınabilen Kablosuz Full Link ile de müşteriler Apple CarPlay veya Android Auto uygulamalarını kullanarak telefonlarını multimedya ekranına kolayca yansıtabiliyorlar.

Ses tanıma sistemi, daha güvenli ve basit bir kullanım sunuyor. Sistem, “Hola Hola” sözleriyle aktif hale geliyor. Yani, navigasyon bilgisi bulmak veya bir müzik aramak artık çok daha kolay ve hızlı. Orta konsolda 2 adet USB Type-C girişi dışında kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

Yeni Seat Arona, birçok yeni sürüş destek sistemi ile sürüşü güvenli hale getiriyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0