ELEKTRİKLİ – MG MARVEL R

ELEKTRİKLİ – MG MARVEL R

BMW iDrive

>>> 2019 yılından bu yana Avrupa pazarında yeni jenerasyon otomobilleriyle yer alan İngiliz kökenli MG, 2021 yılının ilk 6 ayında 21,000 adede yaklaşan satışlarıyla bir önceki seneye göre 5 kat büyüdü ve yeni bir rekora imza attı. Haziran ayında 5.000 adetten fazla satışa ulaşarak dikkatleri çeken MG, 16 ülkeye ve 200’ün üzerinde bayiye genişleyen satış ağıyla Avrupa pazarında iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

>>> Satış başarılarını yeni ürün lansmanlarıyla perçinleyen MG, premium elektrikli SUV modeli Marvel R Electric’i Avrupa’da ön satışa sundu.

>>> 4.674 mm uzunluğu ve 2.804 mm dingil mesafesiyle geniş bir iç mekan sunan yeni SUV, spor otomobillerde kullanılan malzemelerden üretilen yapısı ve alüminyum süspansiyonlarıyla dayanıklılık ve hafiflik sunuyor.

 

>>> 357 litrelik kapasiteye sahip olan bagajın hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1.396 litreye kadar arttırılabiliyor. Marvel R Electric’in arkadan itişli versiyonunda, ön kaputunun altında ek 150 litrelik bir bagaj daha yer alıyor.

 

 

 

>>> İki farklı çekiş tipiyle sunulan MG Marvel R Electric’in dört tekerden çekişli versiyonunda üç adet elektromotor 212 kW (288 PS) güç ve 370 kilometre (WLTP) menzil sunuluyor. Arkadan itişli versiyon ise arka aksta bulunan iki elektromotorla 132 kW (180 PS) güç üretiyor ve 402 kilometrelik bir menzile ulaşıyor.

>>> MG’nin amiral gemisi konumundaki Marvel R Electric, yüksek performansıyla da dikkat çekiyor: 0-100 km/s hızlanması 4,9 saniye olan otomobil 200 km/s hıza ulaşabiliyor.

 

>>> Her iki versiyonda da aracın enerjisi 70 kWsa kapasiteye sahip bir lityum iyon bataryadan elde ediliyor. Marvel R Electric, üzerindeki 11 kW kapasiteli bir yerleşik şarj cihazına sahip. Buna ek olarak, DC şarj ile aracın bataryası yaklaşık 40 dakikada %80 kapasiteye ulaşabiliyor.

 

 

 

>>> Yeni MG, iSMART ile 19,4 inçlik dokunmatik ekrana sahip dijital bir kokpiti kullanıma sunuyor. MG iSMART kapsamında DAB+, Bluetooth, USB bağlantısı, mobil cihazlar için Wi-Fi erişim noktası ve Apple CarPlay / Android Auto ile akıllı telefon entegrasyonu işlevlerini sunuluyor. Bunlara ek olarak, gerçek zamanlı trafik navigasyonu, park yeri arama, MG satış ve/veya servis noktası arama, hava durumu tahmini ve Amazon Prime çevrimiçi müzik gibi hizmetleri de sunan sisteme sesle kumanda edilebiliyor.

 

>>> Yeni MG Marvel R Electric, MG Pilot teknolojik sürüş desteği ile güvenliği bir adım ileriye taşıyor. MG Pilot kapsamında sürücüyü olası tehlikelere karşı uyaran ve gerektiğinde müdahale eden 14 gelişmiş sürüş destek sistemi (ADAS) bulunuyor. Marvel R Electric’le birlikte MG Pilot özelliklerinin arasına Acil Durum Şerit Takibi (ELK) ve Yorgunluk Uyarı Sistemi (DWS) gibi özellikler de ekleniyor.

>>> MG Marvel R Electric’i 2022 yılında Türkiye’de satışa sunacak.

COMMENTS

WORDPRESS: 0