PORSCHE CAYENNE TURBO GT

PORSCHE CAYENNE TURBO GT

DACIA – EYLÜL AVANTAJLARI

>>> 640 PS güce sahip 4 litrelik çift turbo V8 motoruyla yeni Porsche Cayenne Turbo GT, Nürburgring Nordschleife’deki 7:38.9 dereceyle SUV rekoru kırdı.

 

 

 

 

>>> Cayenne Turbo Coupé’den 90 PS daha fazla güce ve 80 Nm farkla 850 Nm maksimum torka sahip Cayenne Turbo GT, Coupe versiyonundan 0,6 saniye daha az bir sürede; sadece 3,3 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Yeni SUV model, 14 km/s artışla 300 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

 

 

 

>>> Turbo GT, Cayenne Turbo Coupé’ye göre, 17 mm kadar daha alçak. Şasi bileşenleri ve aktif kontrol sistemleri optimize edildi. Yeni versiyonun karakterine uygun olarak üç odalı havalı süspansiyon direnci yüzde 15’e kadar artırıldı. PASM dışında hıza duyarlı direksiyon, arka aks yönlendirme ve Porsche Tork Dağıtımı Sistemi de adapte edildi.

 

 

>>> Turbo Coupé ile karşılaştırıldığında, ön tekerlekleri bir inç daha geniş ve negatif kamber açısı 0,45 derece artırılarak Turbo GT için özel olarak geliştirilen yeni 22 inç Pirelli P Zero Corsa performans lastiklerine daha geniş bir temas alanı kazandırıldı.

 

 

 

>>> Güvenli fren mesafesi için standart donanımda sunulan Porsche Seramik Kompozit Fren Sistemi (PCCB) devreye giriyor.

 

 

 

 

>>> Yeni Arctic Grey (Arktik Gri) rengiyle de sunulan Cayenne Turbo GT çok özel detaylarla sportfiliğini vurguluyor. Göz alıcı spoyler kenarı ve GT’ye özgü genişletilmiş yan soğutma havası girişlerine sahip bir ön alt panel bunlardan bazıları. Karbon tavan ve siyah çamurluk uzantıları, 22 inçlik Neodim GT Tasarım jantlarla sportiflik vurgusu devam ediyor.

 

 

 

>>> Tavan spoylerine uzunlamasına takılan karbon yan plakalar ve Turbo’ya göre 25 mm daha büyük arka spoyler GT’ye özgü. Arka görünüm, karbondan yapılmış göz alıcı bir difüzörle tamamlanıyor.

Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0