BMW İX

BMW İX

JEEP AVENGER – PARİS OTOMOBİL FUARI

>>> BMW’nin tamamen elektrikli ilk SAV modeli BMW iX, xDrive50 ve xDrive40 versiyonlarıyla 2021 yılının son çeyreğinde Türkiye’de showroomlara girecek.

>>> BMW iX, xDrive50 ve xDrive40 olmak üzere yüksek menzilli iki farklı versiyonu ile yollara çıkıyor.

>>> BMW iX’teki sürüş sistemi, iki elektromotoru, güç elektroniklerini, şarj teknolojisini ve yüksek voltajlı bataryayı kapsayan beşinci nesil BMW eDrive teknolojisine dayanıyor.

>>> WLTP normuna göre yaklaşık 630 km’lik menzil sunan BMW iX xDrive50, 523 HP güç ve 765 Nm tork üretirken 0’dan 100’e yalnızca 4,6 saniyede ulaşabiliyor.

>>> WLTP normuna göre yaklaşık 425 km yol giden BMW iX xDrive40 ise 326 HP güç ve 630 Nm tork değerleriyle 0’dan 100’e 6,1 saniyede ulaşıyor.

>>> BMW iX xDrive40, BMW iX’in DC hızlı şarj altyapısı sayesinde yaklaşık 35 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşırken, on dakikalık şarjla yaklaşık 120 km sürüş menzili sunuyor.

>>> Boyut bakımından BMW X5 ölçülerinde olan BMW iX, yol tutuş yetenekleri ve kabin içindeki konfor seviyesiyle bu sınıfta yeni standartlar vaat ederken, 0.25 Cd’lik sürtünme katsayısı yüksek menzile katkı sağlıyor.

>>> BMW tasarım dilinin sembolü olan böbrek Izgara tüm elektronik sürüş destek sistemlerini barındırırken, oda sıcaklığında 24 saat içinde küçük çizikleri onarabilen kendi kendini iyileştirme teknolojisiyle de fark yaratıyor.

>>> İlk kez kullanılan altıgen direksiyon simidi ve yeni nesil BMW İşletim Sisteminin bir parçasını oluşturan 12,3 ve 14,9 inçlik kombine BMW Kavisli Ekran geleceğe ışık tutuyor.

>>> 655 watt gücünde Harman Kardon Surround Ses Sistemi standart olarak sunulurken, opsiyon olarak Bowers & Wilkins Surround Ses Sistemi devreye giriyor

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0