FORD BRONCO

FORD BRONCO

NISSAN QASHQAI E-POWER VE NISSAN ARIYA

Ford Bronco, üstün arazi becerileriyle Avrupa yollarına çıkıyor. 335 PS 2,7 litre V6 EcoBoost motor gerekli gücü sağlıyor.

Efsanevi Ford Bronco, güncel nesli ile Avrupa yollarına çıkıyor. Ayrıca Bronco önümüzdeki dönemde Türkiye’de de SUV severler ile buluşacak.

Ford Bronco

İKİ FARKLI VERSİYON

Ford Bronco, 1966 tarihli orijinal modelin iç ve dış tasarım özelliklerini yansıtıyor. Elbette günümüze uyarlanmış modern unsurlar barındırıyor. Yeni Ford Bronco, Outer Banks ve Badlands olmak üzere iki versiyonla satılacak. Her iki versiyonda 335 PS güç ve 563 Nm tork üreten 2,7 litre Ford EcoBoost V6 motor görev yapıyor. Outer Banks daha çok şehir içi kullanımı için. Badlands ise daha çok zorlu arazi koşullarını hedefliyor.

Ford Bronco

G.O.A.T VE GELİŞMİŞ TEKNOLOJİLER

Elbette zorlu araziyle başa çıkmak üzere gelişmiş özelliklere sahip. Örneğin 4L ve 4H aktarma seçenekleri dışında dört çeker şanzımanları. Ayrıca Trail Control adında arazi hız sabitleme sistemi. Bunun dışında yedi adede kadar sürüş modu ile G.O.A.T . Goes Over Any Terrain, yani Her Arazide Gider anlamına geliyor.

Haliyle zorlu sürüş koşullarını gelişmiş süspansiyon destekliyor. Elbette 259 mm’ye kadar süspansiyon açıklığı zorlu arazide hayatı kolaylaştırıyor.

Trail Toolbox önemli teknolojileri barındırıyor. Örneğin Trail Control araç hızını 31 km/s ile sabitliyor. Sürücü gaz ve fren ile uğraşmadan sadece aracı yönlendirmeye odaklanabiliyor. Ayrıca Trail Turn Assist, fren tabanlı tork yönlendirme sağlıyor. Bu da dar alanlarda iç tekerleği frenleyerek dönüş yarıçapını yüzde 40’a kadar azaltıyor. Bunun dışında Trail One-Pedal Drive ise sadece gaz pedalı ile hızlanma ve yavaşlama olanağı sağlıyor.

Ford BroncoGELİŞMİŞ OUTDOOR UNSURLARI

Elbette gelişmiş arazi işlevselliği de önemli. Araca monte saklama alanına sahip çıkarılabilir kapılar ve keşif aksesuarları söz konusu. Ayrıca tüm bu aksesuarlar için entegre montaj noktaları var.

Ford Bronco, aracın eni boyunca uzanan ön ızgarası ve ikonik dairesel farlarıyla öne çıkıyor. Kare tasarımlı paneller özellikle arazi koşullarına çevreyi daha kolay görme amacına hizmet ediyor. Ayrıca ön çamurluğa monte 68 kg’a kadar taşıma kapasitesiyle yük bağlantı noktası var.

Ayrıca tavan sistemi dört panelden oluşuyor. Bunları kullanım gereksinimi doğrultusunda çıkartmak mümkün. Bunun dışında dört kapı da tek bir alet ile sekiz dakikada çıkıyor. Çerçevesiz pencereler işlevselliği destekliyor. Ağırlığı azaltıyor ve sökme sürecini kolaylaştırıyor.

Dahası ön ızgara ve tampon alternatif versiyonlarla değişiyor. Ayrıca plastik çamurluk ekleri arazide ek koruma sağlıyor. Elbette bunlar da kolayca ve hızlı bir şekilde değişiyor.

Ford Bronco

İŞLEVSEL İÇ MEKAN

Dış tasarımı ve ek donanımları gibi iç mekan da işlevsel olacak bir tasarıma sahip. Aynı zamanda dayanıklı ve temizlemesi kolay . Bunun dışında konsol tasarımı ilk nesil Bronco’dan ilham alıyor.

Konsolda eğimli açılarda bile sabit tutmak için tasarlanan kablosuz şarj pedi yer alıyor. Bunun dışında gösterge paneli yüzeyleri silmesi kolay tasarıma sahip. Ayrıca kabindeki düğmeler silikon kaplı ve kauçuk temas noktalarına sahip.

Haliyle bilgi-eğlence sistemi yeni nesil SYNC 4 hayatı kolaylaştırıyor. Sistem iki ekrandan oluşuyor. 8 inç TFT gösterge paneli. 12 inç LCD merkezi dokunmatik ekran. Doğal olarak kablosuz olarak havadan güncelleniyor. 12 volt ve USB bağlantıları hayatı kolaylaştırıyor. Ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto gelişmiş bir deneyim sağlıyor. Subwoofer dahil 10 hoparlörlü B&O Premium Ses Sistemi sürüş keyfini destekliyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0