Suzuki en sorunsuz marka

Suzuki en sorunsuz marka

Hyundai IONIQ 6

Suzuki en sorunsuz marka seçilerek müşteri memnuniyetine verdiği önemi teyit etti.

Suzuki, üretim kalitesi ve sorunsuz otomobilleriyle kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor. Japon marka, sektörel araştırmalarla sağlamlığını ve güvenilirliğini kanıtlıyor.

Suzuki, İspanya’daki Tüketiciler Örgütü (OCU) araştırmasını tamamladı. Araştırmaya 9 Avrupa ülkesinden 29.873 otomobil kullanıcısı katıldı.

Bağımsız araştırma, kullanıcılarının; araçlarının güvenilirliği, sağlamlığı ve yaşadıkları arızalar hakkındaki deneyimlerine dayanıyor. Sonuçlara göre Suzuki, en düşük arıza oranına sahip, en sorunsuz otomobil markaları arasında ikinci oldu. Ankette Avrupa genelinde 276 otomobil modeli yer aldı. Araçların sorunsuzluğunu değerlendirmek için arıza sayısına bakıyorlar. Aynı zamanda sağlamlığa da bakıyorar. Ayrıca araç yaşı ve kilometresi de önemli. Suzuki, ilk 2 marka arasında yer alarak sağlamlığını kanıtladı.

Suzuki en sorunsuz markaSORUNSUZLUKTA EN YÜKSEK PUANLARI HİBRİTLER ELDE ETTİ

Ankette kullanıcılara bazı sorular yöneltildi. Örneğin satın alım sonrası kaç arıza yaşadıkları. Ayrıca bu arızalardan hangilerinin kritik seviyede olduğu. Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi’ne sahip otomobilleri ile sorunsuzluk endeksinde ikinci oldu. Burada arızanın tipi de önemli. Aracın kullanımını engelliyor mu, yoksa basit bir sorun mu?

Bu soruların cevapları, otomobilin sorunsuzluğunun belirliyor. Ayrıca bu cevaplar otomobilini değiştirmeyi düşünenler için de önemli. Ankete katılanların yüzde 39’u aracın sorunsuzluğunu önemsiyor. Hatta otomobilin fiyatından ve ihtiyaçlara uygun olmasından daha önemli. Motor tipine göre, sorunsuzlukta en yüksek puanı benzinli hibritler elde etti.

Suzuki en sorunsuz markaSUZUKİ AKILLI HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi yüksek verimlilik sağlıyor. Hafif, kompakt bir ISG ile lityum-iyon batarya motoru destekliyor. Ayrıca şarj gerektirmiyor. Sistem motora, çalıştırma, hızlanma, fren gibi tüm sürüş koşullarında yardımcı oluyor. Böylece enerji dengesini optimize ediyor. Verimliliği ile bu çözüm kompakt otomobiller için en uygun hibrit olarak öne çıkıyor.

SUZUKİ’DEN GARANTİM ON’DA PROGRAMI İLE 10 YILA VARAN GARANTİ

Suzuki ülkemizde “Suzuki’den Garantim ON” programını sağlıyor. Bu program 3 yıllık temel üretici garanti süresinin sona ermesiyle başlıyor. Doğan Trend Otomotiv Suzuki sahiplerine toplam 10 yıla varan bir onarım güvencesi sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, 10 yaşını veya 180.000 km’yi doldurmamış 2016 ve sonrası Suzuki modellerini periyodik bakım için Suzuki Yetkili Servisleri’ne getirdiklerinde de programdan ücretsiz faydalanıyor.

Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0