MERCEDES GLE

MERCEDES GLE

HYUNDAİ İONİQ LAB

Mercedes GLE, 300d 4MATIC olarak 11.796.000 TL’den yollara çıkıyor.

Mercedes-Benz 1997 yılında ML ile çıktığı yola GLE ile devam ediyor. Küçük ama etkin dokunuşlarla yapılan güncelleme ile GLE yoluna devam ediyor. Makyajlı Mercedes GLE 300 d 4MATIC 11.796.000 TL’den yollara çıkıyor.

YENİ GÜNDÜZ SÜRÜŞ FARI TASARIMLARI

Makyajla daha güncel bir görünüme kavuştu Mercedes GLE. Örneğin ön tampon elden geçti. Küçük zarif dokunuşlar ve ek süslemelerle görsel olarak daha çekici duruyor. Ayrıca makyaj kapsamında ön far ve arka aydınlatma grubu da yeni bir yorum kazandı.

Bunun dışında Mercedes GLE yeni gövde renkleriyle yollara çıkıyor. Bunlardan biri metalik mavi. Diğeri ise mat Alpin gri. Ayrıca genel paketi aerodinamik 19 ve 20 inç jantlar tamamlıyor.

MERCEDES GLEARAZİDE SÜRÜŞ VE RÖMORK ÇEKME

Mercedes GLE büyük oranda asfalt yollarda geçiriyor ömrünü. Ancak asfalt dışına çıkacak olanlar da olacaktır. Mercedes bu kullanıcılar için bir Off-Road Engineering Paketi sağlıyor. Paket örneğin motor altı koruması içeriyor. AIRMATIC havalı süspansiyon ile yerden yükseklik 30 mm artıyor.

Güncel MBUX sürümüyle Arazide Sürüş Modu kapsamında ek içerikler devreye giriyor. Böylece kullanıcı eğim açısı, pusula ve direksiyon açısı gibi bilgilere erişiyor.

360° kameralı Park Paketi de ek kolaylıklar sağlıyor. Örneğin yol yüzeyindeki büyük taşları veya derin çukurları görmesini sağlıyor.

Bunun dışında GLE 3,5 tona kadar römork çekebiliyor. Çeki demiri tamamen elektrikli. Bagaj kapağında bulunan bir düğme veya merkezi ekran üzerinden açılıyor veya kapanıyor. Ayrıca 100 kg taşıma kapasitesi ile elektrikli bisikletler için de çözüm sağlıyor. Bunun dışında navigasyon sistemi özel bir römork güzergah planlaması da yapıyor. Dahası kapsamı genişleyen Römork Manevra Yardımcısı ek kolaylık sağlıyor.

Park sistemleri, gelişmiş sensörlerle manevraları daha iyi destekliyor. MBUX sistemiyle entegre olması daha sezgisel bir kullanım sağlıyor. Ayrıca Aktif Direksiyon Yardımcısı çekme modunda da çalışıyor.

MERCEDES GLEÖZEL İÇ DETAYLAR

Makyajlı Mercedes GLE dokunma hassasiyetli kumanda yüzeylerine sahip yeni direksiyonla yollara çıkıyor. Ayrıca içeride havalandırma ızgaralarındaki yeni krom süslemeler dikkat çekiyor.

Bunun dışında yeni döşeme yüzeyleri söz konusu. Piyano boyası yüzeyli süslemeler kalite algısını daha da yukarı taşıyor. Ortam aydınlatması da bu algıyı destekliyor.

Burmester® Surround Ses Sistemi kabin içi deneyimi daha da ileriye taşıyor. Energizing Air Control Sistemi hava kalitesini izliyor. İki aşamalı filtre tasarımı, ince partikül oranını ve diğer kirletici bileşenlerini azaltıyor.

GÜÇLÜ VE VERİMLİ MOTOR

Motor kaputunun altında 2,0 litre hacimli turbo dizel motor görev yapıyor. Motor 269 PS güç ve 550 Nm tork üretiyor. Dizel motoru bir elektromotor destekliyor. Bu elektromotor 20 PS ek güç ve 200 Nm ek tork sağlıyor. Güç dokuz oranlı şanzıman ve dört tekerlekten çekiş üzerinden yola aktarılıyor. Böylece GLE 6,9 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. 100 km’de ise 7,5-67 litre yakıtla yetiniyor.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0