OPEL CORSA ELEKTRİK

OPEL CORSA ELEKTRİK

HYUNDAİ AKTİF HAVA ETEKLERİ

Opel Corsa Elektrik, Hollanda’da “2024 Yılının Elektrikli Aracı” oldu.

Alman üreticinin küçük sınıf temsilcisi ödüllerine ödül eklemeye devam ediyor. Son olarak Corsa Elektrik ödül aldı. Opel Corsa Elektrik, Hollanda’daki Ticari Sürücüler Derneği’nin etkinliğinde “2024 Yılının Elektrikli Aracı” oldu. Jüride birçok kurumdan üyeler yer alıyor. Opel Corsa özellikle sürüş menzili ve şarj hızı gibi kriterlerle öne çıktı.

Opel’in elektrikli B-HB segmentindeki modeli Corsa Elektrik pek çok prestijli ödülle adından söz ettiriyor. Ve bunlara bir yenisi daha ekledi. Hollanda Ticari Sürücüler Birliği ‘Orta Segment’ araç kategorisinde “2024 Yılının Elektrikli Aracı” seçti. Opel Corsa Elektrik, sürüş menzili (WLTP) ve şarj hızıyla jüriyi etkiledi. Elbette Corsa’nın satış başarısı ve popülaritesi de bu değerlendirmeye katkı sağladı.

Yılın Elektrikli Aracı ödülü otomobil endüstrisindeki en prestijli ödüllerden biri. Bu ödülü Ticari Sürücüler Birliği altı yıldır veriyor. Jüride Leaseplan, AutoWeek ve şarj çözümleri sağlayıcısı Eneco eMobility’den uzmanlar yer alıyor. Ödüle aday gösterilen araçlar Orta, Yüksek ve Üst olmak üzere üç kategoride değerlendiriliyor. Ayrıca “Yılın Gelecek Vadeden Aracı Ödülü” de var. Bu ödülü pazara yeni giriş yapan veya yakın zamanda pazara girecek olan elektrikli araçlar alıyor.

OPEL CORSA ELEKTRİKAVRUPA’DA PEK ÇOK PRESTİJLİ ÖDÜL ALDI

Opel Corsa, kazandığı birçok ödüle Hollanda’da layık görüldüğü “2024 Yılının Elektrikli Aracı” ödülü ile bir yenisini ekledi. Opel Corsa, yalnızca 2023 yılında dahi birçok prestijli ödül kazandı. Geçtiğimiz yıl 14.500’den fazla Auto Motor und Sport okuyucusu, Corsa’yı “2023’ün En İyi Yeni Tasarımı” ödülünde birinci seçerek, segmentinin en iyi tasarımına sahip aracı olarak değerlendirildi. Ayrıca Corsa, Birleşik Krallık’ta da oldukça etkili sonuçlar elde etti. Bölgede “Yılın En İyi Küçük Aracı” (The Sun), “En İyi Filo Süper Minisi” (Fleet World) ve “En İyi İkinci El Küçük Araç” (Carbuyer) unvanlarını kazandı.

OPEL CORSA ELEKTRİKSINIFININ EN TERCİH EDİLEN MODELİ

Hollanda’da kazandığı bu son ödül, Opel Corsa’nın popülaritesinin bir diğer kanıtı. Zaten satış adetleri de bunu teyit ediyor. Alman Federal Motorlu Araç Dairesi resmi veriler açıkladı. Bu verilere göre Corsa kendi sınıfında Almanya’nın en çok satan aracı. 2023 yılında üst üste üçüncü kez B segmentinde en çok satan araç oldu. Trafiğe tescil edilen yaklaşık 54.000 yeni araç, Opel Corsa’nın segmentinde birinci olmasını sağladı. Bu oran, 2022’ye kıyasla yaklaşık yüzde 7’lik bir artışı temsil ediyor. Aynı zamanda Corsa satışlarının 2016’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor. Ayrıca yeni tescil edilen her dört Corsa’dan biri, yüzde 100 elektrikli.

Bunun yanı sıra Corsa İngiltere’de de oldukça popüler. Vauxhall Corsa, 2023 yılı pazar sonuçlarına göre en çok satan B-HB. Hem de yine üç yıldır üst üste. Corsa bu pazarda 40.816 adet sattı. Böylece sadece 2023 yılında B-HB sınıfının en popüler modeli olmakla kalmadı. Aynı zamanda zamanda ülke genelinde de en çok satan üç araçtan biri oldu. Corsa, segmentinde en çok satan ikinci modele kıyasla yüzde 55,5 daha fazla sattı.

YAKLAŞIK 15 MİLYON

Opel Corsa, 1982’deki ilk gösteriminden bu yana dünya çapında 14,5 milyon adet sattı.

Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0