ALFA ROMEO 33 STRADALE

ALFA ROMEO 33 STRADALE

ALFA ROMEO STELVIO ve GIULIA

Alfa Romeo 33 Stradale “Design Trophy’ tasarım ödülünü aldı.

Automobile Magazine dergisi yılda bir kere okuyucu oylarıyla ödüller belirliyor. Bu seçimlerde okuyucular posta veya web sitesi üzerinden oylamaya katılıyor. Süper spor otomobili 33 Stradale bu sene yapılan seçimlerde ödül adı. 33 Stradale “Design Trophy” tasarım ödülünü markanın müzesine götürdü.

40 YILLIK ÖDÜL

Automobile Magazine 40 yılı aşkın süredir Design Trophy Tasarım Ödülü seçimlerini gerçekleştiriyor. Alfa Romeo’nun yeni süper spor otomobili 33 Stradale, almış olduğu ödülle güzelliğini tescil etmiş oldu.

Alfa Romeo 33 StradaleFARKLI KATEGORİLER

Seçimler farklı kategorilere ayrılıyor. Bunlar; Tasarım, Araç İnovasyonu, Sportif Görünüm, Tutku ve Ticari Dinamizm. Ayrıca Automobile Magazine ekibi her bir kategori için üç aday belirledi. Okuyucular ise posta yoluyla veya derginin web sitesi üzerinden oy kullandı. Tasarım kategorisinde 33 Stradale açık ara ilk sırada yer aldı. 11 yıl önce, 2013 yılında İlk Görüşte Aşk Ödülünü Alfa Romeo 4C kazanmıştı. Prestijli ödülün bu yılki sahibi 33 Stradale. Bu sporcu “İtalyan, Sportif ve Kırmızı” kelimeleriyle tanımlanıyor. Böylece Alfa Romeo’nun yeni süper spor otomobil duygulara hitap etmeye devam ettiğini gösteriyor.

Alfa Romeo 33 StradaleTİPO 33’ÜN MİRASINI TAŞIYAN BÜYÜLEYİCİ SÜPER SPORCU

Alfa Romeo 33 Stradale çok özel bir otomobilden ilham alıyor: Tipo 33. Tüm zamanların en güzel otomobillerinden biri. 1960’ların ikonu ve motorsporlarında dünya çapında ün kazanmış bir otomobil. Alfa Romeo 33 Stradale bu otomobilin güzelliğini, yeni tasarım diliyle günümüze uyarladı. Aracın oranları ve hacimler yüzeylerdeki mükemmel dengeyi yansıtıyor.

Ayrıca kabin sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlandı. Yani minimalist bir yaklaşım izliyor. Süper spor aracın kokpiti, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indiriyor. Sadece gerekli olana yer veriyor. Her ayrıntı, 1967 model 33 Stradale’nin estetik ve teknik mirasını koruyor.

33 Stradale, 4,63 metre uzunluğa ve 2,70 metre aks mesafesine sahip. Ayrıca yüksekliği sadece 1,23 metre. Motor arkada uzunlamasına yer alıyor. 2,0 litre hacimli çift turbo V6 motor 620 PS güç üretiyor. Motorun gücünü 8 vitesli çift kavramalı şanzıman yola aktarıyor. Böylece 1,5 ton ağırlık 2,4 kg/PS gibi etkileyici bir ağırlık-güç oranı sağlıyor. Sporcu 0-100 km7s hızlanmasını 3 saniyede tamamlıyor. Ayrıca 300 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

 

Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0