OPEL ASTRA ELEKTRİK

OPEL ASTRA ELEKTRİK

DACIA JOGGER – SÜRÜŞ

Opel Astra Elektrik, 1,6 milyon Liradan yollara çıkıyor.
Opel, Avrupa’da 2028 itibarıyla tamamen elektrikli bir marka olmayı hedefliyor. Türkiye’deki elektrikli model hamlesine Mokka Elektrik ve Corsa Elektrik ile başlamıştı. Opel, yeni Opel Astra Elektrik ile hamlesine devam ediyor. Ultimate adında tek donanım paketi ve 7 farklı renk seçeneğine sahip. Elektromotor 115 kW/156 HP güç ve 270 Nm tork sağlıyor. Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç farklı sürüş modu var. Maksimum hızı ise 170 km/s. Opel Astra Elektrik’in fiyatları 1.599.900 TL’den başlıyor.
Opel Astra ElektrikSINIF STANDARTLARINI BELİRLEYEN YAŞAM ALANI
Elektrikli Astra boyut olarak içten yanmalı Astra ile benzerlik gösteriyor. Uzunluğu 4.374 mm. genişliği 1.860 mm. Yüksekliği ise 1.488 mm. Yine 2.675 mm aks mesafesine sahip. bagaj hacmi standart kullanımda 352 litre. Arka koltukların yatmasıyla 1.268 litreye ulaşıyor.
Bataryalar, daha fazla kullanım alanı için gövde altına yer alıyor. Bu sayede otomobilin iç kısmında alan kaybının önüne geçiliyor. Ama tek avantajı bu değil. Araç zemininki bataryalar ağırlık merkezini düşürüyor. Elbette bu da güvenli ve dengeli bir sürüş sağlıyor.
Opel Astra ElektrikGÜNLÜK KULLANIMA UYGUN VE SIFIR EMİSYONLU
Opel Astra Elektrik, 115 kW/156 HP güç ve 270 Nm tork ile yollara çıkıyor. Böylece son derece canlı ve atak sürüş özellikleri sağlıyor. Çoğu elektirkli araç 150 km/s ile sınırlıyken, yeni Astra Elektrik 170 km/s maksimum hıza ulaşıyor. 0-100 km/s hızlanması ise 9.2 saniye tamamlıyor. Bunun dışında Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç farklı sürüş modu yer alıyor.
Opel Astra Elektrik418 KM’YE VARAN SÜRÜŞ MENZİLİ
Yeni Astra Elektrik, WLTP’ye göre 418 km’ye varan tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor. Astra’da 6 hücre, 17 modül ve 102 batarya hücreli 54 kWsa’lık lityum-iyon batarya yer alıyor. Ayrıca 100 kilometrede sadece 14,8 kWsa elektrik tüketiyor. Bunun dışında fren enerji geri-kazanım sistemi ek verimlilik sağlıyor.
Astra Elektrik, 100 kW doğru akım ile hızlı şarj edildiğinde yüzde 80 batarya kapasitesine yaklaşık 26 dakikada ulaşıyor. Elektrikli Astra standart olarak üç fazlı 11 kW dahili şarj cihazı ile donatıldı. Bu 5 saat 45 dakikada şarj anlamına geliyor. 3,2 kW’lık ev tipi (AC) prizlerde ise 19 saat sürüyor.
Opel Astra ElektrikOPEL ASTRA ELEKTRİK GÜVENLİKTEN ÖDÜN VERMİYOR
Opel’e özgü koltuk konforunu Aktif Spor koltuklar sağlıyor. Elbette AGR onaylı bu koltuklar. Yan destekleri başarılı. Ayrıca farklı manuel ve elektrikli ayar kombinasyonları sağlıyor. Ek olarak ısıtma işlevi de var. Tamamen dijital Pure Panel Pro modern bir kokpit deneyimi yaşatıyor. Bu bölüm iki adet 10 inçlik geniş ekrana sahip. Bilgi-eğlence sistemi kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto destekliyor.
Aktif şerit takip sistemi, gelişmiş kör nokta uyarı sistemi ve arka çapraz trafik uyarısı gibi işlevler sürüş güvenliğini destekliyor. Ayrıca 168 bağımsız LED hücreli adaptif IntelliLux LED® Pixel far gibi donanımlar da sürüş güvenliğini artırıyor. Farlar 10 aydınlatma modu ile sürüş güvenliğine katkı sağlıyor.
Ayrıca ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı ön cam, IntelliAir hava kalite sistemi gibi işlevler sürüş konforuna katkı sağlıyor. Bunun dışında adaptif hız sabitleyici ve IntelliVision 360o çevre görüş kamerası da standart donanıma dahil. Panoramik açılabilir cam tavan da yine standart.

COMMENTS

WORDPRESS: 0