SKODA ENYAQ

SKODA ENYAQ

CONCEPT – SKODA ENYAQ COUPE iV

 

Skoda Enyaq, elektrikli otomobilin sportif yönü de olabileceğini kanıtlayan bir örnek.

Otomobil dünyasının elektrikliye geçiş süreci bütün hızıyla devam ediyor. Süreç spor otomobil meraklıları açısından endişe verici. Markalar aynı zamanda çevreci olmak üzere geliştirilen elektriklinin eğlenceli de olabileceğini kanıtlamak istiyor.  Elektrikli modellerin sportif versiyonları heyecanı yüksek tutmayı amaçlıyor.

Aslında elektrikli otomobili çok hızlı olabileceğini kanıtlayan örnekler çokça var. Ancak bunlar zaten hızlı otomobilleriyle ünlü üreticiler. Kitlesel pazara yönelik markalar sürüş keyfi yüksek otomobiller üretince daha bir dikkat çekiyor. İşte Skoda Enyaq modelinin Sportline versiyonu tam da böyle bir örnek.

SKODA ENYAQ SPORTİF ELEKTRİKLİ

Çevreci elektrikli otomobiller sıkıcı olmak zorunda değil. Skoda Enyaq, Sportline versiyonuyla elektrikli SUV’ların da sportif olabileceğini gözler önüne seriyor.

Skoda Enyaq

#Skoda #Enyaq #Sportline; iV60, iV80 ve iV80x olmak üzere üç faklı güç versiyona sahip.

Skoda EnyaqSPORTİF AMA VERİMLİ

Tüm yeni nesil elektrikli araçlar gibi Skoda Enyaq Sportline da fren enerjisi geri kazanım sistemiyle verimliliği destekliyor ve elektrikli sürüş menzili arttırmaya yardımcı oluyor.

Skoda EnyaqSPORTİF SÜSPANSİYON

Sportif gövde tasarımı dışında önde 15 mm ve arkada 10 mm daha alçak süspansiyon da sportif görünümü destekliyor.

Skoda EnyaqGiriş seviyesindeki iV60’ta arka aksta konumlandırılan 132 kW gücünde bir elektromotor görev yapıyor.

Bir üst basamak olarak sunulan iV80’de yine arka aksta konumlandırılan 150 kW gücünde bir elektromotor devreye giriyor.

Skoda Enyaq195 kW GÜÇ

Ailenin en güçlü üyesi olan iV80x’te ise yine arkada 150 kW güç ve 310 Nm tork üreten bir elektromotor, ayrıca ön aksta 80 kW güç ve 162 Nm tork üreten ikinci bir elektromotor bulunuyor. Sistem böylece toplamda 195 kW güç ve 425 Nm tork üretiyor.

Skoda Enyaq Sportline iV80x, 82 kWsa kapasiteli bataryasıyla WLTP protokolüne göre 500 km’nin üzerinde bir menzile sahip ve 160 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

 

Skoda EnyaqYükseltilmiş Gösterge Ekranı, 5,3 inçlik Dijital Cockpit ekranı tamamlıyor ve sürüş güvenliğine katkı sağlıyor.

 

Skoda EnyaqPasif güvenlik donanımları dışında, Gelişmiş Sürüş Destek sistemleri sürüş güvenliği ve sürüş konforunu destekliyor.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0